SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport złota setka Siatkarz Bartosz Kurek zarabia 720 tysięcy złotych rocznie

Siatkarz Bartosz Kurek zarabia 720 tysięcy złotych rocznie

17.02.2011, godz. 18:00
Bartosz Kurek
foto: EAST NEWS

Młody zawodnik reprezentacji Polski i Skry Bełchatów już teraz nie może narzekać na zarobki, choć niektórzy z jego kolegów po fachu zarabiają więcej niż 720 tysięcy złotych rocznie. Ale nawet jeśli wśród siatkarzy Bartosz Kurek nie zarabia w tej chwili najwięcej w Polsce, to wkrótce... będzie zarabiał.

Kurek jest bez wątpienia najbardziej perspektywicznym krajowym zawodnikiem. Rok temu przedłużył umowę ze Skrą Bełchatów do 2014 roku. Szefowie Skry zaoferowali Kurkowi podwyżkę i krok po kroku młody przyjmujący goni starszych i bardziej doświadczonych kolegów.

Na razie jego pensja nie przekracza 170 tys. euro za sezon. Sam mówi, że mógłby zarobić więcej we Włoszech lub w Rosji (za naszą wschodnią granicą zapłaciliby mu z miejsca nawet dwa razy tyle!), ale dla niego najważniejszy jest sportowy rozwój w Polsce.

Przeczytaj koniecznie: Złota Setka 2010, najlepiej zarabiający polscy sportowcy: Kubica, Gortat, Janikowski

Nazwisko Kurek na świecie też już znaczy coraz więcej. Przyjmujący Skry i reprezentacji Polski zrobił furorę występami w kadrze, która w 2009 roku wywalczyła mistrzostwo Europy w Turcji, a potem pokazał się z jak najlepszej strony w klubowych mistrzostwach świata w Dausze.

Wzbudził prawdziwy zachwyt miejscowych szejków, którzy z miejsca zatrudnić Bartka w lidze katarskiej... - Pomyślę o tym jak będę szedł na emeryturę - śmiał się tylko Kurek, który debiutuje w "Złotej Setce" - rankingu najlepiej zarabiającyh polskich sportowców.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: