Sport złota setka Siatkarz Bartosz Kurek zarabia 720 tysięcy złotych rocznie

Siatkarz Bartosz Kurek zarabia 720 tysięcy złotych rocznie

17.02.2011, godz. 18:00 / aktualizacja 06.04.2012, godz. 15:01
Bartosz Kurek
foto: EAST NEWS

Młody zawodnik reprezentacji Polski i Skry Bełchatów już teraz nie może narzekać na zarobki, choć niektórzy z jego kolegów po fachu zarabiają więcej niż 720 tysięcy złotych rocznie. Ale nawet jeśli wśród siatkarzy Bartosz Kurek nie zarabia w tej chwili najwięcej w Polsce, to wkrótce... będzie zarabiał.

Kurek jest bez wątpienia najbardziej perspektywicznym krajowym zawodnikiem. Rok temu przedłużył umowę ze Skrą Bełchatów do 2014 roku. Szefowie Skry zaoferowali Kurkowi podwyżkę i krok po kroku młody przyjmujący goni starszych i bardziej doświadczonych kolegów.

Na razie jego pensja nie przekracza 170 tys. euro za sezon. Sam mówi, że mógłby zarobić więcej we Włoszech lub w Rosji (za naszą wschodnią granicą zapłaciliby mu z miejsca nawet dwa razy tyle!), ale dla niego najważniejszy jest sportowy rozwój w Polsce.

Przeczytaj koniecznie: Złota Setka 2010, najlepiej zarabiający polscy sportowcy: Kubica, Gortat, Janikowski

Nazwisko Kurek na świecie też już znaczy coraz więcej. Przyjmujący Skry i reprezentacji Polski zrobił furorę występami w kadrze, która w 2009 roku wywalczyła mistrzostwo Europy w Turcji, a potem pokazał się z jak najlepszej strony w klubowych mistrzostwach świata w Dausze.

Wzbudził prawdziwy zachwyt miejscowych szejków, którzy z miejsca zatrudnić Bartka w lidze katarskiej... - Pomyślę o tym jak będę szedł na emeryturę - śmiał się tylko Kurek, który debiutuje w "Złotej Setce" - rankingu najlepiej zarabiającyh polskich sportowców.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: