Jesus Imaz, Bartosz Bida, Jagiellonia Białystok

Autor: Cyfra Sport Bartosz Bida i Jesus Imaz fetują gola dla Jagiellonii

Co za podanie, co za gol! Popisowa akcja Jagiellonii na obozie w Turcji [WIDEO]

2020-01-21 22:56

Piłkarze Jagiellonii do drugiej części sezonu Ekstraklasy przygotowują się w Turcji. Rozegrali już pierwszy sparing z FK Balkani 3:3, w którym błysnął skrzydłowy Bartosz Bida. Młodzieżowy reprezentant Polski popisał się efektownym golem. Nie tylko bramka, ale i cała akcja Jagiellonii zasługuje na wyróżnienie. Warto to zobaczyć. Czy tak samo będą grali w polskiej lidze?

Pierwszym rywalem Jagiellonii był zespół FK Ballkani - lider ligi Kosowa. To był pierwsze spotkanie pod wodzą nowego bułgarskiego trenera Iwajło Petewa, który przejął zespół w ostatnich dniach ubiegłego roku zastępując Ireneusza Mamrota. Z dobrej strony w meczu kontrolnym pokazał się duet Jesus Imaz - Bartosz Bida. To właśnie oni przeprowadzili najładniejszą akcję spotkania, która miała miejsce już na początku. Hiszpan zagrał w tempo do młodzieżowego reprezentanta Polski, który dynamicznie ruszył, a całą akcję zakończył strzeleniem efektownego gola. Bida przerzucił futbolówkę nad bramkarzem kosowskiej drużyny. Poniżej tak wyglądała popisowa akcja Jagiellonii.

W barwach białostoczan po raz pierwszy wystąpił nowy nabytek Dejan Iliev, który został wypożyczony z Arsenalu Londyn. Macedończyk zagrał w pierwszej połowie i puścił dwie bramki. Po przerwie zastąpił go Damian Węglarz. Jagiellonia przed przerwą strzeliła jeszcze dwa gole: Martin Pospisil trafił z rzutu karnego, a później wynik podwyższył Martin Kostal. Spotkanie z zespołem Balkani zakończyło się remisem 3:3. Podczas obozu w Turcji "Jaga" ma zaplanowane jeszcze trzy spotkania kontrolne. Odpowiednio jej rywalami będą: rumuński Viitorul Constanța (24 stycznia), ukraiński Dnipro Dniepropietrowsk (27 stycznia) i austriacki Wolfsberger (30 stycznia). Zgrupowanie w Belek potrwa do 31 stycznia. A wspomniany powyżej Jesus Imaz w ubiegłym roku zdobył dla Jagiellonii w lidze 21 bramek (w 34 występach).