Cracovia - Stal Mielec

Autor: Cyfrasport Cracovia - Stal Mielec

Cracovia - Stal Mielec: Gospodarze uratowali remis [WYNIK]

2020-09-12 17:10

Piłkarze Cracovii i Stali Mielec podzielili się punktami w 3. kolejce PKO Ekstraklasy. Goście objęli prowadzenie za sprawą Pawła Tomczyka, jednak w doliczonym czasie gry wyrównał Dawid Szymonowicz. Wcześniej goście stracili swojego bramkarza Rafała Strączka, który mocno ucierpiał po zderzeniu z Ivanem Marquezem i w konsekwencji trafił do szpitala.

Trener Cracovii Michał Probierz przed pierwszym gwizdkiem sędziego prorokował, że to nie będzie łatwe spotkanie. Przede wszystkim ze względu na sytuację kadrową "Pasów". - Jeśli chodzi o nasz zespół, to jest dla nas bardzo trudny moment. Urazy powodują, że w zespole jest bardzo duża destabilizacja. Pestka jest operowany, Dytiatiev i Kanach są po operacji. Kilku zawodników boryka się również z drobnymi urazami. Musimy to wszystko poskładać - zapowiedział na konferencji prasowej.

Piłkarze długo kazali czekać na gole. W 82. minucie wynik otworzył Paweł Tomczyk. Gospodarze musieli gonić wynik i w jedenastej minucie doliczonego czasu gry wyrównał Dawid Szymonowicz. W międzyczasie bramkarz Stali Mielec Rafał Strączek zderzył się z Ivanem Marquezem i padł nieprzytomny na boisko. Najpierw pomocy udzielili mu koledzy, później opatrywali go członkowie sztabów medycznych oraz załoga karetki. Młody bramkarz był opatrywany ponad dziesięć minut i prosto ze stadionu pojechał do szpitala.

Dla Stali Mielec było to pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. We wcześniejszych meczach beniaminek zremisował z Wisłą Płock 1:1 i przegrał z Górnikiem Zabrze 0:2.