Erik Exposito chce grać jak Zlatan

Autor: JAN KARWOWSKI/PAP Erik Exposito chce grać jak Zlatan

Exposito bohaterem Śląska. Pogoń przegrywa we Wrocławiu [WIDEO]

2021-02-28 21:28

Śląsk Wrocław pokonał na własnym obiekcie Pogoń Szczecin 2:1 w spotkaniu kończącym 19. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Obie bramki dla gospodarzy w ciągu zaledwie 4 minut zdobył Erik Exposito. Dla podopiecznych Vitezslava Lavicki było to dopiero pierwsze ligowe zwycięstwo w bieżącym roku. Pogoń natomiast traci dystans do liderującej Legii.

W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli goście. Już w 12. minucie dogranie Michała Kucharczyka z rzutu rożnego strzałem głową na gola zamienił Jakub Bartkowski i „Portowcy” objęli prowadzenie. Jeszcze na niespełna 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy wydawało się, że to Pogoń zejdzie do szatni z prowadzeniem. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął jednak Erik Exposito.

Paulo Sousa może zarobić FORTUNĘ na reklamach. Brzęczek? Zzielenieje ze złości! | Futbologia

Snajper Śląska w 44. minucie wykorzystał dośrodkowanie Dino Stigleca, a także niepewne wyjście strzegącego bramki gości Dante Stipicy i strzałem głową doprowadził do wyrównania. Nie minęło 180 sekund i Hiszpan miał już na swoim koncie dublet! Tym razem wykorzystał zamieszanie pod bramką „Portowców” i fantastycznym uderzeniem z woleja wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Co tam się działo! Patryk Szysz z cudownym golem w Krakowie. Przełamanie Zagłębia [WIDEO]

Wydawało się, że po przerwie podopieczni Kosty Runjaicia rzucą się do zmasowanych ataków i będą chcieli za wszelką cenę doprowadzić przynajmniej do wyrównania. Nic jednak bardziej mylnego. „Portowcy” mieli ogromne problemy z kreowaniem sytuacji pod bramką Matusa Putnockiego. Ostatecznie w drugiej odsłonie bramki jednak nie padły i to gospodarze mogli dopisać do swojego dorobku trzy punkty. Warto zaznaczyć, że było to ich pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku.

Chwile grozy w Płocku! Piłkarz trafił do szpitala. Boguski bohaterem Wisły [WIDEO]

Wygrana z Pogonią sprawia, że podopieczni Vitezslava Lavicki zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Wrocławianie w 19 kolejkach zgromadzili 28 punktów. „Portowcy” mają na koncie 35 „oczek” i wciąż zajmują pozycję lidera, ich strata do prowadzącej Legii Warszawa wzrosła jednak do czterech punktów.

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 2:1

Bramki: Erik Exposito 44’, 45’+2’ – Jakub Bartkowski 12’

Żółte kartki: Praszelik (Śląsk) – Bartkowski (Pogoń)

Sędziował: Piotr Lasyk. Widzów: Bez publiczności.

Śląsk: Putnocky – Cotugno, Bejger, Pawelec (20’ Tamas), Stiglec – Scalet, Sobota (75’ Lewkot) – Pawłowski, Praszelik (46’ Musonda), Pich – Exposito

Pogoń: Stipica – Bartkowski (84’ Fornalczyk), Zech, Malec, Mata (71’ Smoliński) – Dąbrowski – Kowalczyk, Kozłowski (67’ Benedyczak), Gorgon (67’ Drygas), Kowalczyk - Zahović