Flavio Paixao, Lechia Gdańsk

Autor: Cyfra Sport Flavio Paixao

Flavio Paixao rozpędza się do setki. Kapitan Lechii krok od rekordu [WIDEO]

2021-10-17 12:43

Wprawdzie nigdy nie był królem strzelców Ekstraklasy, ale ma za to niepowtarzalną szansę zapisać się w jej historii. Teraz Flavio Paixao (37 l.) dorzucił cegiełkę do wyjazdowej wygranej Lechii 2:0 z Termaliką. Od znalezienia się w „Klubie 100”, który skupia najlepszy ligowych strzelców, dzieli go już tylko sześć trafień. W starciu z beniaminkiem Portugalczyk zdobył bowiem bramkę numer 94 w historii jego występów w polskiej lidze.

Flavio Paixao występuje w Ekstraklasie od siedmiu lat. Jego dorobek rozkłada się na Śląsk (24 gole) i Lechię (70 bramek). Jest najskuteczniejszym graczem gdańskiej drużyny w historii jej gier na najwyższym szczeblu i najlepszym zagranicznym snajperem w dziejach naszej ligi. Bramkarza Termaliki pokonał z bliska, po prostu dołożył stopę po zagraniu Conrado. W ciągu minuty Lechia jeszcze raz zaskoczyła obronę gospodarzy. Tym razem trafił Conrado, któremu asystował Ilkay Durmus. W pierwszej połowie sędzia po analizie VAR nie uznał bramki dla ekipy z Trójmiasta, bo jeden z graczy był na spalonym. Lechia pod wodzą trenera Tomasza Kaczmarka kontynuuje udaną passę. To już piąty z rzędu mecz w lidze bez porażki, w tym gdańszczanie zanotowali aż cztery kolejne wygrane.

Piotr Reiss przed hitem na Łazienkowskiej. Legenda Lecha szczerze o liderze Ekstraklasy i Legii

Czy Flavio Paixao w 2022 r. zapisze się w historii Ekstraklasy?