Gorący dzień w klubie Ekstraklasy. Nowi dyrektorzy w Wiśle Płock

2020-12-01 18:36 MaSz
Wisła Płock
Autor: Cyfra Sport Wisła Płock cieszy się z gola przeciwko Lechii w Gdańsku

W tym sezonie Wisła Płock rozczarowuje w Ekstraklasie, więc w klubie doszło do zmian. Z końcem listopada rozstano się z dyrektorem sportowym Markiem Jóźwiakiem. Kto został jego następcą? Władze Nafciarzy przedstawiły nowego dyrektora sportowego oraz szefa skautingu.

Od 1 grudnia obowiązki dyrektora sportowego w Wiśle Płock będzie sprawował Paweł Magdoń. To były zawodnik tego klubu, występował przed laty w jego barwach w Ekstraklasie. Wygrał nawet Puchar Polski i Superpuchar Polski. - Wydaje mi się, że ta postać jest doskonale znana wszystkim płockim kibicom - powiedział prezes Tomasz Marzec, cytowany przez oficjalną stronę płockiego zespołu. - To właśnie na takich osobach chcemy opierać klub. Paweł jako piłkarz rozegrał w naszych barwach znacznie ponad sto spotkań, a do tego strzelił kilka ważnych bramek. Miał wkład nie tylko w największe sukcesy klubu w historii, jakimi są Puchar i Superpuchar Polski, ale również w jego odbudowę. Był przecież podstawowym obrońcą, gdy parę lat temu awansowaliśmy do pierwszej ligi, a potem otarliśmy się o promocję do ekstraklasy - podkreślił sternik Nafciarzy na klubowym portalu.

Legenda o transferze młodej gwiazdy Lecha Poznań. Nie przebije się w Anglii?

To nie jedyna nowa postać w ekipie Wisły. Dyrektorem ds. skautingu został Emil Kot. - Będzie zajmował się obserwacjami i wyszukiwaniem zawodników dla naszego klubu oraz planowaniem, koordynacją, monitorowaniem działań prowadzonych przez skautów oraz stworzeniem sieci skautingu zawodników - napisano na stronie płockiej ekipy.

Lokomotiw z pierwszą wygraną w Lidze Mistrzów? Kadrowicz w pierwszym składzie

Najnowsze