Jakub Błaszczykowski, Wisła Kraków

Autor: Cyfra Sport Jakub Błaszczykowski

Lechia się podniosła i wygrała w Krakowie. Koniec dobrego momentu Wisły

2020-10-28 20:01

W zaległym meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Wisła Kraków uległa u siebie 1:3 Lechii Gdańsk. Choć to krakowianie zdobyli bramkę jako pierwsi, to ostatecznie musieli uznać wyższość swoich rywali. Tym samym zakończyła się dobra passa "Białej Gwiazdy", która w dwóch ostatnich spotkaniach rozprawiła się ze swoimi rywalami.

Po kiepskim początku sezonu w swoim wykonaniu, Wisła Kraków otrząsnęła się i zanotowała dwie okazałe i cenne wygrane - na wyjeździe 6:0 ze Stalą Mielec oraz u siebie 3:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Fani krakowskiej drużyny liczyli więc, że podtrzymana ona dobrą passę także i w środowy wieczór przy Reymonta, tym razem już nie z beniaminkiem, a z rywalem o ugruntowanej pozycji w lidze - Lechią Gdańsk. Rzeczywistość okazała się jednak dla zespołu z Małopolski dosyć brutalna.

Co prawda to Wisła objęła prowadzenie jako pierwsza po pięknym trafieniu Jeana Carlosa, ale potem strzelała już tylko Lechia. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadzić zdołał Michał Nalepa, a w drugiej odsłonie gdańszczanie wyprowadzili dwa decydujące ciosy. W 54. minucie pechowo interweniował Maciej Sadlok, który skierował piłkę do własnej siatki, natomiast kwadrans później rzut karny na gola zamienił Flavio Paixao. Komplet punktów w postaci wygranej 3:1 pojechał zatem nad morze.

QUIZ. Lechia Gdańsk do tablicy. Co wiesz o klubie z Trójmiasta?