Lech Poznań

Autor: Cyfra Sport Lech Poznań

ŁKS Łódź bezradny w Poznaniu. Lech z trzecim kolejnym zwycięstwem w Ekstraklasie

2019-12-07 20:12

W drugim sobotnim meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na własnym boisku ŁKS Łódź 2:0. Poznaniacy odnieśli trzecie kolejne zwycięstwo w lidze i awansowali na 5. miejsce w tabeli. Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie, a gole dla "Kolejorza" strzelili Joao Amaral i Kamil Jóźwiak.

Lech Poznań jest w coraz wyższej dyspozycji. Podopieczni Dariusza Żurawia w sobotę pokonali ŁKS Łódź 2:0. Wcześniej odnieśli dwa kolejne zwycięstwa w Ekstraklasie, pokonując także bez straty gola Wisłę Płock i Piasta Gliwice. W sobotę rozpędzonego "Kolejorza" próbował zatrzymać ŁKS Łódź, ale beniaminek nie był w stanie przeciwstawić się rywalowi. Gospodarze już w pierwszej połowie mieli kilka szans na zdobycie gola, ale trafili dopiero po przerwie.

Na prowadzenie Lecha wyprowadził Joao Amaral, któy minął dwóch rywali, wpadł w pole karne i zaskoczył Arkadiusza Malarza strzałem w krótki róg. ŁKS próbował coś zmienić w swojej grze, ale kompletnie nie był w stanie zagrozić Lechowi. Gospodarze w końcówce ustalili wynik meczu na 2:0, kiedy z kilku metrów do siatki trafił Kamil Jóźwiak.

Lech Poznań - ŁKS Łódź 2:0 (1:0)
Bramki: Amaral 59, Jóźwiak 90+2

Żółte kartki: Muhar - Wolski

Lech Poznań: Mickey van der Hart - Lubomir Satka, Tomasz Dejewski, Thomas Rogne, Wołodymyr Kostewycz, Karlo Muhar, Pedro Tiba (85' Jakub Moder), Joao Amaral (70' Jakub Kamiński), Darko Jevtić, Tymoteusz Puchacz (65' Kamil Jóźwiak), Christian Gytkjaer.

ŁKS Łódź: Arkadiusz Malarz - Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Jan Sobociński, Adrian Klimczak, Maciej Wolski (72' Michał Trąbka), Łukasz Piątek, Ricardo Guima, Pirulo (85' Adam Ratajczyk), Łukasz Sekulski (75' Jewhen Radionow), Dani Ramirez.