NIEZGODA na tytuł dla Piasta

Autor: ANDRZEJ LANGE/SUPER EXPRESS NIEZGODA na tytuł dla Piasta

PKO Ekstraklasa: Niezgoda uratował Legię!

2019-08-25 20:12

480 - dokładnie tyle dni czekał Jarosław Niezgoda (24 l.) na kolejną bramkę w barwach pierwszego zespołu Legii. Napastnik wicemistrzów Polski dał popis umiejętności w meczu z ŁKS-em, zdobył dwa gole, a jego zespół wygrał trudny mecz 3:2.

Od początku było wiadomo, że trener Legii Aleksandar Vuković, mając w perspektywie czwartkowy mecz z Rangersami w eliminacjach do Ligi Europy, zdecyduje się na dość eksperymentalny skład. Te przewidywania się sprawdziły, bo w porównaniu do pierwszego spotkania ze Szkotami w Łodzi wybiegło aż 9 nowych zawodników. Wszyscy kibice Legii zadawali sobie pytanie czy trener da zagrać Carlitosowi, ale jak się okazało... Hiszpan nie pojawił się nawet na ławce rezerwowych. - Carlitos miał grać z ŁKS-em od początku, ale o jego braku zadecydowały nie kwestie sportowe, a osobiste - powiedział Vuković przed kamerami Canal+. W kuluarach mówi się, że napastnik niebawem ma odejść na Bliski Wschód. W ataku Legii zastąpił go Niezgoda i to z jakim skutkiem!

Początek należał jednak do ŁKS-u, który już w 4. minucie wyszedł na prowadzenie. Łodzianie krótko rozegrali rzut rożny, a gdy piłka została dośrodkowana w pole karne największa przytomnością umysłu wykazał się Łukasz Sekulski, który skierował ją do siatki. Legia miała kilka okazji na wyrównanie jeszcze w pierwszej połowie, ale znakomicie dysponowany był bramkarz gospodarzy Michał Kołba. Co się jednak odwlecze...

Legia wyszła na drugą połowę zmotywowana, a na efekty nie trzeba było czekać, bo już w 51. minucie do remisu doprowadził motor napędowy warszawskiego zespołu Dominik Nagy. Chwilę później ŁKS znów był na prowadzeniu po tym, jak Sekulski wykorzystał rzut karny. W tej sytuacji nie popisał się Salvador Agra, który w brutalny sposób "wyciął" w polu karnym Ramireza.

I wtedy do głosu doszedł Niezgoda, który w niecałe 10 minut zdobył dwa gole i dał Legii trzy punkty. Napastnik ostatniego gola w barwach pierwszego zespołu Legii zdobył... w maju 2018 roku w finale Pucharu Polski z Arką (2:1).

ŁKS - Legia 2:3

1:0 Sekulski 4. min., 1:1 Nagy 51. min., 2:1 Sekulski (kar.) 60. min., 2:2 Niezgoda 72. min., 2:3 Niezgoda 81. min

Sędziował: Jarosław Przybył Widzów: 5 452

ŁKS: Kołba - Grzesik, Juraszek, Sobociński, Bogusz - Guimaraes (62. Wolski), Ramirez, Piątek, Kalinkowski (87. Łuczak), Bryła (78. Pirulo) - Sekulski

Legia: Majecki - Stolarski (61. Rocha), Wieteska, Astiz, Karbownik - Agra Ż (74. Luquinhas), Antolić, Jodłowiec, Praszelik (61. Gwilia), Nagy - Niezgoda