Pogoń Szczecin wraca na podium PKO Ekstraklasy. Skromna wygrana z Lechią Gdańsk

2019-11-10 20:19 MSo
Zwonimir Kożulj, Pogoń Szczecin
Autor: Cyfra Sport Zwonimir Kożulj - Pogoń Szczecin

Za nami ostatnia kolejka PKO Ekstraklasy przed przerwą reprezentacyjną. Na jej zakończenie Lechia Gdańsk mierzyła się na swoim stadionie z Pogonią Szczecin. Kryzys gospodarzy, którzy nie wygrali w lidze od końca września trwa w najlepsze. "Portowcy" po trzech meczach bez zwycięstwa wracają na podium po skromnym, jednobramkowym zwycięstwie!

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)
9' Kozulj

Kartki: Mladenović - Kowalczyk, Podstawski

Lechia: Kuciak – Makowski, Nalepa, Maloca, Mladenović – Łukasik, Kubicki – Haraslin (81' Arak), Gajos (63' Paixao), Wolski (63' Peszko) – Sobiech

Pogoń: Stipica – Stec (86' Frączczak), Triantafyllopoulos, Zech, Matynia – Podstawski, Kozulj – Listkowski (66' Bartkowski), Kowalczyk, Spiridonović (62' Hostikka) – Buksa

Podczas tej kolejki, piłkarze i kibice świętowali 101-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, również podczas meczu Lechii Gdańsk z Pogonią Szczecin odśpiewano hymn narodowy. Choć mecz nie zachwycił, to trzeba przyznać, że emocji nie zabrakło. Już w dziewiątej minucie meczu Kozulj otworzył wynik spotkania.

Portowcy nie wytworzyli sobie później zbyt wielu okazji - w przeciwieństwie do Lechii, która gola szukała niemal cały mecz. Znakomity występ zaliczył jednak Stipica, który o mały włos, a mecz zakończyłby z poważnym urazem! Przy próbie interwencji w samej końcówce zderzył się ze swoim kolegą i groźnie upadł na głowę. Na szczęście nic mu się nie stało!

Kolejne akcje Lechii kończyły się niepowodzeniem. Podopieczni Piotra Stokowca obijali słupki, minimalnie się mylili albo musieli uznawać wyższość bramkarza Portowców. Czwarty raz z rzędu o zwycięstwie w meczu tych ekip o stawkę decyduje tylko jedna bramka!

Dzięki zwycięstwu 1:0, Pogoń Szczecin awansowała na trzecie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy i po przerwie reprezentacyjnej będzie próbowała wrócić na fotel lidera. Do Legii Warszawa traci zaledwie jedno oczko. Drugi miejsce przypada Piastowi Gliwice, który również ma 28 punktów!