Zagłębie Lubin

Autor: Cyfra Sport Zagłębie Lubin

Przegrany sparing Zagłębia w Turcji. Rezerwy nie dały rady klubowi z Kosowa [WIDEO]

2020-01-26 22:05

Piłkarze Zagłębia Lubin rozegrali trzeci sparing na zgrupowaniu w Turcji. Tym razem słowacki trener Martin Sevela przyjrzał się zawodnikom rezerwowym. Dostali szansę pokazania się w starciu z drużyną Drita Gnjilane. Trzeci zespół ligi kosowskiej zwyciężył 1:0.

Rywale strzelili gola na początku pierwszej połowy. Błąd popełnili gracze Zagłębia podczas wyprowadzania piłki. Kosowianie przejęli futbolówkę i napastnik zespołu Drita strzałem z ok. 11 metrów pokonał bramkarza Konrada Forenca. W drugiej połowie przeciwnicy m.in. dwa razy trafili w poprzeczkę. Innym razem dobrą interwencją popisał się rezerwowy bramkarz Dominik Kalinowski, który wygrał sytuację sam na sam z przeciwnikiem. Zagłębie dążyło do wyrównania. Groźnie uderzał m.in Patryk Szysz, ale jego strzał wyłapał bramkarz kosowskiej drużyny.
To był trzeci sparing Zagłębia w Turcji. Bilans to dwie porażki (1:5 z rosyjskim Dynamem Moskwa, a teraz z kosowskim Drita Gnjilane 0:1) i wygrana 3:0 z rumuńskim zespołem Universitatea Craiova. Klub z Lubina zagra jeszcze z czeską Karviną (27 stycznia) i trzy dni później z bułgarskim Beroe Stara Zagora. Poniżej skrót spotkania zamieszczony na klubowym kanale Zagłębia w mediach społecznościowych.