Aron Johannsson

Autor: Cyfrasport Aron Johannsson

Nowy nabytek już strzela dla Lecha! Wymarzony debiut Arona Johannssona [WIDEO]

2021-02-21 19:57

Na ten moment czekano w Poznaniu bardzo długo. Ale w końcu udało się. Lech pokonał 1:0 Śląsk w meczu 18. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Bohaterem gospodarzy był napastnik Aron Johannsson, który debiutował w polskiej lidze. To właśnie dzięki niemu gospodarze cieszą się z kompletu punktów. Dla Śląska to czwarte spotkanie bez zwycięstwa.

Trener Dariusz Żuraw może odetchnąć. Dla Kolejorza to cenny triumf, bo w ten sposób zespół przerwał serię sześciu meczów bez zwycięstwa i trzech bez gola na swoim stadionie. W całym spotkaniu Lech oddał trzy celne strzały, a goście tylko jeden. W decydującej akcji brał udział Jan Sykora. Czeski pomocnik dośrodkował na pole karne, a Aron Johannsson ubiegł bramkarza i strzałem głową posłał piłkę do siatki Śląska. Napastnik Lecha miał jeszcze dwie okazje, ale tym razem zabrakło precyzji.- Cieszymy się z tego zwycięstwa, ale wielkiej euforii nie ma - podsumował występ obrońca Lecha Alan Czerwiński w rozmowie w Canal+. Zdajemy sobie sprawę z tego co za nami. Chcemy odciąć to co było. Śląsk też jest w lekkim kryzysie. Będą musieli poczekać na przełamanie. My też tez czekaliśmy i zwyciężyliśmy. W pierwszej połowie prowadziliśmy grę, próbowaliśmy stwarzać sobie sytuacje. Szwankowało ostatnie podanie i wykończenie - przyznał defensor wicemistrza Polski w Canal+.