Śląsk wygrywa po rykoszecie. Piast znów na zero z tyłu. Lech drugi raz bez gola [WIDEO]

2020-01-25 22:03 MaSz
Tom Hateley, Piast Gliwice
Autor: Cyfra Sport Tom Hateley

Piłkarze Ekstraklasy trenują na obozach przed drugą częścią sezonu. Śląsk Wrocław triumfował po rykoszecie, z kolei tym razem nieskuteczni byli gracze Piasta Gliwice i Lecha Poznań. Plusem jest to, że mistrzowie Polski po raz drugi nie stracili bramki. Dla poznańskiej drużyny był to za już drugi sparing bez bramkowej zdobyczy.

Śląsk przebywa na zgrupowaniu na Cyprze. W pierwszej grze wrocławianie przegrali 1:2 z czeskimi Tepicami. Teraz pokonali 1:0 rosyjski FK Ufa. W drugiej połowie na strzał z dystansu zdecydował się lewy obrońca Dino Stiglec. Tyle, że Słoweniec trafił w... kolegę. Piłka odbiła się od Piotra Samca-Talara i wpadła do siatki. Sytuacja na filmie poniżej od 0.52 min. Jak poinformowała oficjalna strona wrocławskiej drużyny urazu doznał obrońca Wojciech Golla, który wraca do Polski. Podobnie, jak pomocnik Michał Chrapek, który zostanie ojcem. Na Cyprze klub z Dolnego Śląska ma zakontraktowany sparing z łotewską Lipawą. Poniżej skrót meczu.

W Turcji trenuje Piast, który w pierwszym sparingu ograł Ludogorca Razgrad 2:0 (mistrz Bułgarii). Jednak w kolejnym meczu kontrolnym mistrzowie Polski musieli zadowolić się remisem 0:0 z ukraińską Zorią Ługańsk. Następnymi przeciwnikami gliwiczan będą: białoruski Szachtior Soligorsk (29 stycznia) i słoweńskie Celje (30 stycznia).

Najtrudniejszego przeciwnika miał Lech, który w Turcji mierzył się z Szachtarem Donieck. Mistrzowie Ukrainy zwyciężyli 1:0. To dla "Kolejorza" był drugi sparing i drugi bez gola. Na początku zgrupowania w Belek zremisowali 0:0 z rumuńską Astrą Giurgiu. Może podopieczni trenera Dariusza Żurawia poprawią skuteczność w starciach z serbskim Vożdovac Belgrad (28 stycznia) i słoweńskim Mariborem (28 stycznia)?

Najnowsze