Autor: East News Sławomir Peszko w barwach Wieczystej Kraków

Sławomir Peszko znowu to zrobił. Wszyscy mówią tylko o nim

2020-08-13 7:06

Sławomir Peszko przyzwyczaił kibiców do tego, że jest o nim głośno. Wielu fanów reprezentacji Polski swojego czasu nazywało pomocnika "Atmosfericiem" i sądziło, że w kadrze jest tylko po to, by w szatni było wesoło. Przed sezonem 2020/21 "Peszkin" zasilił szeregi Wieczystej Kraków. Transfer do ligi okręgowej był szeroko komentowany. Już pierwszy występ 35-latka w nowych barwach pokazał, że klub będzie tylko korzystał z jego obecności.

Sławomir Peszko uwielbia, gdy jest o nim głośno. Były reprezentant Polski przyzwyczaił już nas wszystkich do rozrywkowego trybu życia. Tym razem jednak mówi się tylko o jego boiskowych dokonaniach. W środę "Peszkin" zadebiutował w nowym klubie. Jego Wieczysta Kraków występuje w klasie okręgowej i jest głównym kandydatem do awansu szczebel wyżej. W konfrontacji z rezerwami Hutnika Kraków ekipa, w którą inwestuje właściciel sieci aptek "Słoneczna", nie zawiodła i pewnie rozprawiła się z rywalem. Klasą dla siebie okazał się właśnie Sławomir Peszko.

Legendarny Rivaldo niebawem odwiedzi Kraków?! Jego syn został piłkarzem Cracovii

Prezydent Polski z piłkarzami Wolania Wola Rzędzińska

35-latek urodzony w Jaśle strzelił drugiej drużynie krakowskiego Hutnika dwa gole. Jednak to nie on rozpoczął strzelecki popis Wieczystej. W 30. minucie do siatki po akcji Emmanuela Kumaha trafił Adrian Frańczak. Zaledwie kilka minut później teatr jednego aktora zafundował już licznie zgromadzonej publice Sławomir Peszko.

Petteri Forsell: wróciłem do Polski, aby zagrać na EURO

Czy Sławomir Peszko zrobił dobrze, przechodząc do Wieczystej Kraków?

Znany pomocnik jeszcze przed przerwą uderzył zza pola karnego i podwyższył wynik na 2:0. Pewne zwycięstwo 3:0 Sławomir Peszko zapewnił swojej ekipie już w drugiej połowie, gdy wykazał się największym sprytem w "szesnastce" rywali po niepewnej interwencji bramkarza Hutnika.