TRAGEDIA klubu piłkarskiego. Bełchatów upada!

2020-02-19 15:35 Wal
Stadion GKS Bełchatów
Autor: Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk

W dramatycznej sytuacji znalazł się pierwszoligowy GKS Bełchatów. Piłkarze od sierpnia ubiegłego nie otrzymują pieniędzy. W środę odmówili wyjścia na trening! Wiele wskazuje, że niektórzy zawodnicy rozwiążą umowy z winy klubu. Upadek Bełchatowa jest bliski!

Piłkarze GKS Bełchatów przyjechali w środę do klubu, ale nie wyszli na zaplanowany o 10:00 trening. Spotkali się z trenerem Arturem Derbinem informując o swojej decyzji. Pod znakiem zapytania stanęło również rozegranie piątkowego sparingu z Radomiakiem Radom. Zawodnicy od kilku miesięcy nie dostają wynagrodzeń, a ostatnią pensję z klubu otrzymali w sierpniu.

Na stronie lodzkifutbol.pl wypowiada się w tej sprawie trener Artur Derbin.

– Przelała się czara goryczy. Wszyscy dziś przyjechaliśmy do klubu, ale treningu nie będzie. Zespół podejmie również w najbliższym czasie decyzję o tym, czy zagramy w piątek sparing z Radomiakiem Radom. Motywowaliśmy się wszyscy przez całą jesień. Żyliśmy na zapewnieniach, że pieniądze lada moment zostaną przelane na konta. I tak jestem pełen szacunku do tych chłopaków, że walczyli przez całą rundę i ciężko przepracowali okres przygotowawczy. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy i zagramy normalnie w rundzie wiosennej – powiedział szkoleniowiec.

Kłopoty finansowe bełchatowskiego rozpoczęły się od momentu wycofania się sponsora strategicznego Polskiej Grupy Energetycznej. Nie jest wykluczone, że niektórzy zawodnicy rozwiążą umowy z winy klubu i będą poszukiwać nowego pracodawcy. A GKS Bełchatów dokończy sezon wychowankami. W perspektywie nie widać nikogo, kto by chciał uratować byłego wicemistrza Polski.

Po XX kolejkach I ligi Brunatni z dorobkiem 20 punktów zajmują 13. miejsce.

Najnowsze