Jakub Błaszczykowski, Wisła Kraków

Autor: CyfraSport Jakub Błaszczykowski, Wisła Kraków

Wisła z piątym zwycięstwem z rzędu! Bohaterem kapitan Jakub Błaszczykowski [WIDEO]

2020-02-23 16:38

Jesienią zawodzili, przebudzili się na finiszu, a teraz kontynuują znakomitą serię. Wisła Kraków pokonała 2:0 Koronę i to jest już jej piąta wygrana w Ekstraklasie. Wyróżnili się strzelcy goli: młody napastnik Aleksander Buksa i kapitan Jakub Błaszczykowski, który w drugiej połowie popisał się kapitalnym trafieniem z rzutu wolnego. To była rakieta!

Wisła zaczęła od mocnego uderzenia. Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła im prowadzenie. Rozpoczął ją Jakub Błaszczykowski. Kapitan wiślaków zagrał do Davida Niepusja, który dośrodkował na pole karne. Z jego podania skorzystał 17-letni napastnik Aleksander Buksa. Młody piłkarz po raz pierwszy w lidze zagrał w wyjściowym składzie krakowskiego zespołu.
Bramkarz Korony Marek Kozioł zakończył serię bez straty gola na 445 minutach. To drugi wynik w tym sezonie. Najlepszy wciąż zanotował Mickey van der Hart. Bramkarz Lecha nie dał się pokonać przez 454 minuty.

W drugiej połowie błysnął Jakub Błaszczykowski. Gospodarze mieli rzut wolny, który wywalczył Michał Mak. Do piłki podszedł skrzydłowy reprezentacji Polski i kapitalnym uderzeniem po raz drugi pokonał bramkarza Korony. To był majstersztyk. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki gości. W końcówce gospodarze mieli znakomitą szansę. Jednak po strzale Macieja Sadloka piłka trafiła w poprzeczkę rywali.

Korona zakończyła serię czterech meczów bez porażki i czterech spotkań z czystym kontem. Wisła zajmuje w lidze 13. miejsce, wydostała się ze strefy spadkowej. Korona jest na 15. pozycji (przedostatnia w tabeli) i traci do "Białej Gwiazdy" trzy punkty.

Wisła Kraków - Korona Kielce 2:0

Bramki: 1:0 Aleksander Buksa 5. min, 2:0 Jakub Błaszczykowski 63. min

Sędziował: Paweł Gil. Widzów: 17 354

Wisła Kraków: Michał Buchalik - David Niepsuj, Lukas Klemenz, Rafał Janicki, Maciej Sadlok - Jakub Błaszczykowski, Vullnet Basha, Gieorgij Żukow, Vukan Savićević (74. Marcin Wasilewski), Michał Mak (65. Lubomír Tupta) - Aleksander Buksa (80. Mateusz Hołownia)

Korona Kielce: Kozioł - Mateusz Spychała, Ivan Marquez, Adnan Kovacević, Grzegorz Szymusik - Marcin Cebula (64. Erik Pacinda), Milan Radin (75. Jacek Kiełb), Petteri Forsell, Jakub Żubrowski, Matej Pučko - Bojan Cecarić (67. Michal Papadopulos).

Żółte kartki: Niepsuj, Savićević, Basha - Radin, Żubrowski, Spychała, Kiełb.

Czerwona kartka: Mateusz Spychała (85. minuta, Korona, za drugą żółtą)