Amerykanie ocenili Polaków przed Euro 2021. "Lewandowski jedzie na haju!"

2021-06-11 13:46 Mateusz Wysokiński
Robert Lewandowski
Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Dziennikarze amerykańskiego ESPN postanowili ocenić reprezentację Polski przed nachodzącym Euro 2021. Dziennikarze zza oceanu są przekonani, że w polskiej drużynie znajdują się dwa nazwiska, które mogą odegrać kluczową rolę w trakcie czempionatu Starego Kontynentu. Mowa o Robercie Lewandowskim, który ma za sobą genialny sezon w Bundeslidze, a także Piotrze Zielińskim, który wyrósł na prawdziwą gwiazdę Napoli. Amerykanie poszli nawet o krok dalej i powiedzieli, że "Lewandowski jedzie na haju".

Amerykańscy dziennikarze ESPN przeanalizowali reprezentację Polski przed Euro 2020. Okazuje się, że za oceanem mają bardzo dobrą opinię o naszej kadrze, która - zdaniem tamtejszych żurnalistów - ma co najmniej dwóch graczy, którzy mogą odegrać kluczową rolę w trakcie turnieju. Mowa o Robercie Lewandowskim i Piotrze Zielińskim, którzy mają za sobą genialne sezony. 

Reprezentant Polski zdradził niewygodną prawdę. Polscy piłkarze sami nie wiedzą, jak będą grać?!

Robert Lewandowski "na haju?"  Tak twierdzi ekspert

Zdaniem Gaba Marcottiego, pracującego dla amerykańskiej telewizji MLS, rywale Polaków powinni zwrócić uwagę na grę Polaka, który jest w spaniałej dyspozycji strzeleckiej. Dziennikarz przytoczył rekord Polaka w Bundeslidze i stwierdził, że na mistrzostwa Europy jedzie "jak na haju".

- Kończy sezon, w którym strzelił 41 goli w lidze, dzięki czemu pobił rekord Gerda Muellera w Bundeslidze mimo tego, że miesiąc pauzował przez kontuzję. Dołożył kolejne siedem we wszystkich rozgrywkach i pięć dla Polski. Więc tak, można powiedzieć, że na Euro jedzie na haju. - mówi korespondent ESPN.

Dziennikarz nie mógł opanować zachwytu względem napastnika Roberta Lewandowskiego, który opisał jego grę przed tysiącami widzów sportowej telewizji.

- Lewandowski to wytrawny, nowoczesny, wszechstronny środkowy napastnik. Ma zabójcze wykończenie, może pokonać cię na wiele różnych sposobów. Ale bez piłki to siła, która goni obrońców, jakby nie było jutra i jest podporą każdego naciskającego zespołu - podsumowuje Marcotti.

Reprezentant Polski dostał luksusowe auto w ramach premii. Przeciętny człowiek może o takim tylko pomarzyć

TAK TRENOWALI PIŁKARZE REPREZENTACJI POLSKI 10 CZERWCA

Zieliński porównywany do De Bruyne. Dziennikarz nie ma wątpliwości

Zdaniem dziennikarza, wielką rolę w trakcie turnieju może rozegrać także Piotr Zieliński, który zaliczył genialny sezon w barwach Napoli. Marcotti porównuje go do Kevina De Bruyne, a więc wielkiego gwiazdora Manchesteru City i reprezentacji Belgii.

- Cudowne dziecko polskiej piłki stało się mężczyzną. Jego spostrzegawczość pozwala porównać go do Kevina de Bruyne, co jest najlepszym komplementem, jaki można wystawić piłkarzowi na tej pozycji" – napisał Marcotti.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze