Christian Eriksen

Autor: EPA/PAP Christian Eriksen

Kim jest Christian Eriksen? Piłkarz Danii ma piękną partnerkę i dwójkę dzieci

2021-06-12 19:03

Christian Eriksen stracił przytomność przyjmując piłkę na meczu Euro 2020 Dania - Finlandia. Do zawodnika natychmiast podbiegła ekipa medyczna. Akcja reanimacyjna na boisku trwała kilka minut. Później piłkarza zniesiono z murawy na noszach. Mężczyzna ma 29 lat i na co dzień jest piłkarzem Interu Mediolan. Jak poinformowali organizatorzy, reanimacja zakończyła się sukcesem. Christian Erksen żyje. Piłkarz miał atak serca. Co jeszcze wiemy o Christianie Eriksenie? Kim jest piłkarz Interu Mediolan?

Christian Eriksen urodził się 14 lutego 1992 roku w Middelfart. Duńczyk piłkarską karierę rozpoczynał jako junior małego klubu, Middelfart G&BK. Do tego klubu trafił, mając 3 lata. W tym zespole uczył się grać, a w 2005 roku odszedł do jednego z czołowych duńskich klubów, Odense Boldklub. W Odense grał w zespole juniorów.

Christian Eriksen - kariera

Ajax Amsterdam

W styczniu 2009 został dostrzeżony przez managerów Ajaxu. Pierwszy rok u amsterdamczyków spędził w zespole juniorów. W połowie sezonu 2009/10 Eriksen dostawał szansę na grę w pierwszym zespole podczas rozgrywanych sparingów. Wywarł on tak dobre wrażenie, że drugą połowę sezonu rozpoczął znajdując się w podstawowym składzie punktowanego meczu z NAC Bredą. Podczas kariery w Ajaxie interesowały się nim Arsenal F.C., FC Barcelona i Borussia Dortmund.

Tottenham

30 sierpnia 2013 roku Eriksen podpisał kontrakt z Tottenhamem na kwotę 12,9 miliona euro. Pierwszego gola dla Kogutów zdobył 19 września w meczu Ligi Europy przeciwko Tromsø IL.

Inter Mediolan

28 stycznia 2020 roku Christian Eriksen podpisał 4,5-letni kontrakt z Interem Mediolan. Zadebiutował w klubie 29 stycznia w meczu Pucharu Włoch przeciwko klubowi ACF Fiorentina wchodząc na boisko w 66 minucie meczu.

Reprezentacja Danii

Eriksen grał we wszystkich reprezentacjach juniorskich swojego kraju. 3 marca 2010 roku Eriksen zadebiutował w kadrze Mortena Olsena. Młody Duńczyk wszedł na boisko w 57 minucie spotkania towarzyskiego z Austrią, przegranego przez Danię 1:2.