Robert Lewandowski

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Strzelec gola w meczu Hiszpania – Polska Alvaro Morata poprosił o koszulkę Roberta Lewandowskiego

2021-06-19 22:17

W pierwszej połowie meczu Hiszpania – Polska na Euro 2020 w Sewilli gola dla gospodarzy zdobył Alvaro Morata, co prawda kolega Wojciecha Szczęsnego z Juventusu, ale jak się okazuje, wielki admirator talentu Roberta Lewandowskiego. Niespełna 29-letni hiszpański napastnik zdobył gola w sytuacji, która początkowo wyglądała na spalonego, ale VAR był bezlitosny dla Polaków, okazało się bowiem, że żaden z rywali nie popełnił błędu przy podaniu otwierającym drogę do zdobycia bramki.

Przed meczem Hiszpania – Polska Alvaro Morata nie mógł się nachwalić Lewandowskiego na spotkaniu z dziennikarzami. Wypowiadał się zupełnie nie jak piłkarz, ale jak wielki kibic i miłośnik talentu „Lewego”. – Lubię piłkę nożną, więc lubię Lewandowskiego, jest jednym z najlepszych napastników w historii futbolu – stwierdził Alvaro Morata i przypomniał, że w pewnym momencie zachował się jak... fan Roberta. – Kiedy miałem szczęście grać przeciwko niemu, poprosiłem go o koszulkę. Jest kimś, kogo podziwiam, jest fenomenem, ale miejmy nadzieję, że nie będzie miał swojego najlepszego dnia – powiedział Morata przed spotkaniem z Polską. – Jeśli jest mecz, w którym gra Lewandowski, to musisz wszystko rzucić i obejrzeć to spotkanie, on jest jednym z największych w naszym sporcie – podkreślił Morata.

Tak powstaje strefa kibica na Stadionie Narodowym

Niestety, w I połowie hiszpański piłkarz miał się z czego cieszyć w 25. minucie po golu, początkowo wyglądającym na zdobytego ze spalonego. Wideoweryfikacja przesądziła jednak, że wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami, bo jeden z naszych graczy nie zdążył uciec z linii ofsajdu. Z kolei Lewandowski w końcówce pierwszej odsłony meczu miał stuprocentową sytuację w pobliżu bramki i trafił w hiszpańskiego bramkarza, ale w II połowie w 54 minucie wyrównał na 1:1.

Polsko-hiszpańska fiesta przed meczem. Co tam się działo?!