Kolejne dwa gole Krychowiaka w Lokomotiwie! Powalczy o koronę króla strzelców?

2019-11-22 20:58 MSo
Grzegorz Krychowiak
Autor: East News Grzegorz Krychowiak

Nikt ani nic nie jest w stanie powstrzymać Grzegorza Krychowiaka, który w tym sezonie jest w niesamowitej formie strzeleckiej. Reprezentant Polski nigdy nie trafiał do bramki tak często jak w obecnych rozgrywkach. W meczu z FK Tambow jego gole zadecydowały o zwycięstwie 3:2!

Reprezentant Polski w rosyjskiej Premier Lidze przeżywa renesans formy, a w meczu z FK Tambow strzelił dla Lokomotiwu Moskwa kolejne dwa gole. Dla pomocnika reprezentacji Polski jest to już siódme i ósme trafienie w ligowych zmaganiach, a także ósme i dziewiąte licząc też rywalizację w Lidze Mistrzów!

Trafienia były mocno szczęśliwe - przy obu pomagali mu piłkarze rywali. Najpierw przy strzale nie popisał się bramkarz, który po rykoszecie wpuścił piłkę pod łokciem. Asystę przy tym golu zaliczył Maciej Rybus, choć jego rola była, delikatnie mówiąc, bardzo znikoma!

Po dośrodkowaniu przy drugiej bramce "Krycha" pozostał niedopilnowany przez rywali. Piłka odbiła się jeszcze od nogi jednego z defensorów i wpadła do siatki. To trafienie dało piłkarzom Lokomotiwu zwycięstwo!

W tym sezonie Grzegorz Krychowiak na swoim koncie ma już osiem bramek (dziesięć licząc też mecze w Lidze Mistrzów i reprezentacji). W klasyfikacji najlepszych strzelców rosyjskiej ekstraklasy jest na czwartym miejscu! Liderami z dziesięcioma golami są ex aequo Aleksandr Sobolev (Samara) i Eldor Shomurodov (Rostów).

Najnowsze