Wielki Lewandowski wziął Bayern na swoje barki! Bawarczycy pokonali Olympiakos Pireus

2019-10-22 22:55 MD
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: AP Robert Lewandowski

On znowu to zrobił! Robert Lewandowski w obecnym sezonie jest po prostu nie do zatrzymania. W meczu z Olympiakosem Pireus w Lidze Mistrzów zdobył kolejne dwa gole, które walnie przyczyniły się do zwycięstwa jego drużyny z rywalem z Grecji 3:2. Końcówka spotkania była emocjonująca aż nadspodziewanie - a to dlatego, że wynik był na styku i gospodarze do samego końca wierzyli chociaż w remis, którego ostatecznie nie udało im się osiągnąć.

Olympiakos Pireus - Bayern Monachium 2:3 (1:1)

Bramki: El Arabi 23', Guilherme 79' - Lewandowski 34', 62', Tolisso 75'

Żółte kartki: Semedo 73', El Arabi 89' - Alcantara 50', Neuer 71'

Olympiakos: Jose Sa - Elabdellaoui, Meriah, Semedo, Tsimikas - Guilherme - Podence, Bouchalakis (69' Lovera), Camara (88' Randjelović), Masouras (79' Guerrero) - El Arabi

Bayern: Neuer - Kimmich, Martinez (46' Tolisso), Hernandez (59' Boateng), Pavard - Alcantara (73' Semedo), Alaba - Mueller (86' Perisić), Coutinho, Gnabry - Lewandowski

Strzelanie w Grecji rozpoczęli miejscowi. W 23. minucie Youssef El-Arabi był zupełnie niekryty w "szesnastce" przyjezdnych i wyskoczył do dośrodkowania z lewej flanki. Oddał strzał głową i choć sparował go Manuel Neuer, to jednak uczynił to tuż za linią bramkową i sędzia uznał trafienie. Na odpowiedź monachijczyków nie trzeba było długo czekać - Robert Lewandowski jako pierwszy dopadł do piłki sparowanej przez Jose Sa po strzale Thomasa Muellera i doprowadził do remisu 1:1.

Po zmianie stron boiska mistrzowie Niemiec długo nie wyglądali na zespół, który jest w stanie poważnie zagrozić miejscowym. Przeciwnie - to Grecy atakowali częściej i konkretniej. Ale od czego jest "Lewy"? W 62. minucie snajper wykazał się sprytem i z bliska musnął futbolówkę, dzięki czemu ta ugrzęzła w siatce. Niecały kwadrans później kapitalnym uderzeniem z dystansu wprost do bramki poprawił Corentin Tolisso i było 1:3. Gdy wydawało się, że emocje się skończyły, to po próbie Guilherme pechowo piłkę odbił Jerome Boateng, czym zmylił swojego bramkarza i doprowadził do trafienia dla Olympiakosu. Rezultat od tej pory nie uległ już jednak zmianie i monachijczycy wrócą do domu z kompletem punktów.

Na żywo

Olympiakos Pireus - Bayern Monachium

KONIEC MECZU

Ostatni gwizdek sędziego!

Mnóstwo emocji mieliśmy dziś w Pireusie! Ostatecznie - w dużej mierze dzięki Robertowi Lewandowskiemu - Bayern zainkasował komplet punktów. Dziękujemy za uwagę!

90+3'

Coutinho zablokowany w ostatniej chwili! Olympiakos jeszcze wierzy...

90+1'

Cztery minuty doliczone! Centra gospodarzy z rzutu wolnego, bronią się goście!

90'

NEUER!

Na raty, ale skutecznie!

88'

Randjelović za Camarę. Co przyniesie doliczony czas?

86'

Perisić za Muellera na samą końcówkę.

83'

Grecy w ataku pozycyjnym. Czy stać ich dziś jeszcze na zranienie gości?

79'

GOOOOL! OLYMPIAKOS!

Ależ absurdalne trafienie - Guilherme oddał strzał z dystansu, a piłka odbiła się od ręki Boatenga i kompletnie zmyliła Neuera lądując w siatce! 2:3!

79'

Guerreiro za Masourasa.

78'

Bayern kontroluje już losy tego spotkania i nie pozwala na to, aby stało mu się coś złego.

75'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! TOLISSO!

Francuz chyba daje już Bayernowi zwycięstwo. Kapitalnie przymierzył sprzed pola karnego, piłka w okienku, 1:3!

73'

Semendo napomniany za przerwanie kontry Alcantary.

71'

Manuel Neuer nie ma lekko. Musi radzić sobie z laserami, którymi "częstują" go greccy kibice.

69'

Lovera zmienia Bouchalakisa.

68'

Guilherme niecelnie z dystansu.

67'

Neuer chwyta piłkę po dalekim podaniu Greków z drugiej linii.

64'

Bayern nie gra nic wielkiego, ale ma Lewandowskiego. W nieprawdopodobnej formie jest Polak na początku tego sezonu.

62'

LEEEEEEWAAAAANDOOOOOOWSKIIIII!

Po dośrodkowaniu Coutinho z rzutu rożnego piłka zatańczyła kilka metrów przed bramką Olympiakosu, a tam najlepiej odnalazł się "Lewy", który dziubnął futbolówkę do bramki. KAPITALNY LEWANDOWSKI!

60'

59'

Hernandez ostatecznie schodzi z kontuzją. Bayern ma kolejny problem w defensywie... W miejsce Francuza pojawia się Boateng.

56'

Najedli się teraz strachu goście po dośrodkowaniu wzdłuż pola bramkowego. Nikt nie zdołał go jednak wykończyć.

55'

Lucas Hernandez ma problem po jednym ze starć. Nie wiadomo, czy zdoła kontynuować grę.

54'

Bardzo kiepsko wygląda Bayern w drugiej odsłonie. Niemcy nie pokazali jeszcze nic ciekawego.

52'

51'

Pierwsza dziś żółta kartka - Alcantara ukarany za ostry faul.

50'

Kolejne dośrodkowanie i strzał Olympiakosu, ale Bayern ponownie wychodzi obronną ręką. Żywy początek miejscowych.

49'

GROŹNIE GRECY!

Dalekie dośrodkowanie z rzutu wolnego o włos nie zostało zamknięte tuż przed bramką Neuera.

47'

Kovac w przerwie dokonał jednej zmiany i posłał Tolisso za Martineza.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

PRZERWA

Przez chwilę była sensacja, ale Bayern ma wielkie bogactwo - Bayern ma Roberta Lewandowskiego. Czekamy na drugą odsłonę!

45'

Sędzia dolicza jeszcze minutę.

43'

Po wyrównaniu Bawarczycy utrzymują się na połowie gospodarzy, ale ponownie jak wcześniej trudno im o konkrety.

38'

Sprytne odegranie piętą Lewandowskiego do Muellera, ale we wszystko wmieszali się obrońcy Olympiakosu.

34'

GOOOOOOL! ROBEEEERT LEEEWAAANDOOOOOWSKI! ON JEST NIESAMOWITY!!!

Jose Sa kapitalnie zbija do boku mocny strzał Thomasa Muellera z pola karnego, ale po chwili Robert Lewandowski dobija z najbliższej odległości i jest 1:1!

32'

Groźne są ataki gospodarzy wyprowadzane przez nich od czasu do czasu. Teraz Bayern pilnuje się już dużo mocniej.

29'

Centra Kimmicha wybita przez gospodarzy. Bayern bez błysku.

28'

Olympiakos utrzymuje się przy piłce.

26'

Bayern próbuje się otrząsnąć z letargu, ale widać, że nie spodziewał się tego ciosu.

23'

GOOOOL! OLYMPIAKOOOOS!

Nic tego nie zwiastowało! Dośrodkowanie Tsimikasa z lewego skrzydła, przed bramką Neuera wyskakuje El Arabi i bez krycia główkuje skutecznie - Niemiec interweniował, ale już poza linią bramkową. Bayern w opałach, 1:0!

20'

Czekamy aż rozkręci nam się spotkanie w Pireusie. Na razie Bayern próbuje, ale zdecydowanie nie wrzucił jeszcze najwyższego biegu.

17'

Oskrzydlająca akcja Olympiakosu doskonale "skasowana" przez Alabę.

15'

Defensywa Greków ma ogromne problemy z Gnabrym. Niemiec robi dużo szumu na skrzydle.

13'

Coutinho! Dobra akcja Brazylijczyka i celny strzał już z pola karnego, ale wprost w Sa.

11'

Miejscowi widzą napór Bayernu i starają się nieco uspokoić grę.

9'

W meczu młodzieżowej LM pomiędzy Olympiakosem a Bayernem doszło do krwawych starć kibiców. WIĘCEJ

7'

Goście w natarciu! Kolejna pewne interwencja Sa, tym razem po główce Martineza.

5'

Kolejna akcja Bayernu, tym razem dośrodkowanie, ale interweniuje bramkarz Greków.

2'

Świetnie szukał piętą Lewandowski Coutinho, ale we wszystko wmieszał się golkiper gospodarzy, Jose Sa.

1'

Rozpoczął Bayern!

Hymn Ligi Mistrzów za nami, zaraz zaczynamy!

Trzy gole zdobył w tegorocznej edycji LM Robert Lewandowski. Póki co! Trzej piłkarze ponad nim w klasyfikacji strzelców trafili do siatki cztery razy.

Robert Lewandowski i jego koledzy już po rozgrzewce, gotowi stawić czoła Olympiakosowi w Pireusie. Czy będziemy dziś świadkami kolejnego gola polskiego snajpera? Odpowiedź wkrótce!

Początek meczu o godz. 21:00.