Wisła Kraków w amp-futbolowej Lidze Mistrzów

Autor: BORYS GOGULSKI / CYFRASPORT

Wisła Kraków w finale Ligi Mistrzów! Wielki triumf nad Manchesterem City, ogromny sukces ampfutbolistów

2022-05-21 17:21

Polski klub gromi Manchester City w Lidze Mistrzów? W tradycyjnej piłce nożnej wydaje się to być niemożliwe. Ale "Biała Gwiazda" w amp-futbolu idzie jak burza i miażdży kolejnych rywali. Ekipa ze stolicy Małopolski zagra w wielkim finale Ligi Mistrzów. W sobotnim półfinale triumfowali 7:0.

Ogromny sukces amp-futbolowej drużyny Wisły Kraków. Podczas turnieju finałowego Ligi Mistrzów, w pierwszym półfinale Manchester City uległ "Białej Gwieździe". Dzięki temu to nasza drużyna będzie miała okazję powalczyć w wielkim finale o ogromny triumf. Wygrana w Champions League byłaby gigantycznym osiągnięciem.

Liga Mistrzów amp-futbolu: Wisła Kraków zagra w finale!

W dniach 20-21 maja na stadionie krakowskiej Garbarni rozegrano mecze grupowe i półfinały amp-futbolowej Champions League. Z grupy A i B do pierwszego meczu o finał awansowały Wisła Kraków i Manchester City. Ekipa "Białej Gwiazdy" do przerwy prowadziła już 4:0. Wszystkie bramki padły w około 10 minut. Goście nie mieli wiele opcji na odpowiedzenie jeszcze przed gwizdkiem oznajmiającym koniec pierwszej odsłony.

Wisła Kraków ani myślała się zatrzymwać. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony kolejny raz do bramki City trafił Kapłon, podwyższając prowadzenie na 5:0. "Biała Gwiazda" ani myślała zwalniać i po chwili strzeliła także szóstego i siódmego gola.

Liga Mistrzów amp-futbolu: Kiedy finał z Wisłą Kraków?

Wielki finał amp-futbolowej Ligi Mistrzów zostanie rozegrany w niedzielę, 22 maja przy ulicy Reymonta na stadionie Wisły Kraków. Początek spotkania o 19:00. To spotkanie na pewno będzie osłodą dla kibiców "Białej Gwiazdy". Ich ekipa pożegnała się z PKO BP Ekstraklasą. Ostatni mecz na najwyższym szczeblu rozgrywkowym Wisła rozegrała 21 maja z Wartą Poznań.