Włochy - Hiszpania, 1/8 Euro 2016

Autor: East News

Hiszpania - Włochy 3:0. DIsco na Bernabeu! La Roja nie poprosiła Squadre Azzura do tańca

2017-09-03 1:41

Hiszpania o krok od mundialu w Rosji! Piłkarze Julena Lopeteguiego wygrali w sobotę z Włochami 3:0 i już tylko katastrofa odebrać może im bilety na mistrzostwa świata. Bohaterem La Roja okazał się fenomenalny Isco, który w pierwszej połowie dwukrotnie pokonał Gianluigiego Buffona, a po przerwie ograniczył się do ośmieszania rywali w środkowej strefie boiska.

Miał być hit i był. Chociaż fachowcy stawiali na wyrównany bój, a ostatecznie skończyło się na nalocie dywanowym ze strony La Roja. Inaczej jednak być nie mogło, bo zespół Julena Lopeteguiego pokazał na murawie klasę, dynamikę i szybkość. Czyli to, czego brakowało piłkarzom z Półwyspu Iberyjskiego w ostatnich wielkich turniejach, gdy przedwcześnie wracali do domu.

Królem był Isco. Mistrz. Magik. Kreator. Po prostu geniusz. Brylantowy technik Realu Madryt w kilku sytuacjach wręcz ośmieszył rywali. To on zdobył też dwa gole. Najpierw fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego zmusił Gianluigiego Buffona do kapitulacji, a pod koniec pierwszej połowy cudownie zawinął na zamach całą włoską obronę i wpakował futbolówkę do siatki. Cały jego występ okazał się zresztą niezwykły. Największy indywidualny popis piłkarza w 2017 roku - to chyba nie jest zbyt śmiała teza.

Hiszpania miała piłkarzy, miała pomysł, miała wszystkie atuty po swojej stronie. Włosi zawiedli. Nawet jak atakowali, to bez pomysłu. Ot, byle dośrodkować piłkę i liczyć na wzrost swoich napastników. Gdy w drugiej połowie Alvaro Morata dobił Squadre Azzura, nikt nie mógł być zdziwiony. Bo nawet przy dwubramkowym prowadzeniu to gospodarze wydawali się bardziej zainteresowani atakowaniem bramki rywala.

I dlatego to oni zapewnią sobie prawdopodobnie bezpośredni awans na mundial. A Włochów czeka walka w barażach.

Hiszpania - Włochy 3:0
Bramki: Isco 14, 40, Morata 77

Hiszpania: David de Gea - Dani Carvajal, Sergio Ramos, Gerard Pique, Jordi Alba - Koke, Sergio Busquets, Andres Iniesta (72' Alvaro Morata) - Isco (89' David Villa), Marco Asensio (79' Saul Niguez), David Silva

Włochy: Gianluigi Buffon - Matteo Darmian, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Leonardo Spinazzola - Daniele De Rossi, Marco Verratti - Antonio Candreva (70' Federico Bernardeschi), Lorenzo Insigne - Ciro Immobile (80' Manolo Gabbiadini), Andrea Belotti (70' Eder)