Autor: East News RB Lipsk - Atletico Madryt TV TRANSMISJA NA ŻYWO Liga Mistrzów: GDZIE OGLĄDAĆ Atletico - RB Lipsk w TV Na jakim programie Liga Mistrzów w TV dzisiaj 13.08.2020

Atletico Madryt pokonało Villarreal i wskoczyło na trzecie miejsce w lidze

2020-02-23 22:28

Piłkarze Atletico Madryt po wygraniu z Liverpoolem w Lidze Mistrzów zmierzyli się z Villarrealem w lidze hiszpańskiej. W pierwszej połowie nieźle spisywał się bramkarz rywali - Sergio Asenjo. Hiszpan zanotował kilka udanych interwencji, ale w końcu i on nie dał rady. Ostatecznie to Atletico było górą wygrywając 3:1. Drużyna prowadzona przez trenera Diego Simeone zajmuje trzecie miejsce w Primera Division. Mimo porażki zespół Villarreal utrzymał siódmą pozycję.

Hiszpański bramkarz wykazał się niesamowitym refleksem w 29. minucie. W jednej akcji wybronił dwa groźne uderzenia graczy Atletico. Wszystko zaczęło się od dośrodkowania kapitana Koke na pole karne Villarreal. Najpierw Sergio Asenjo odbił piłkę po strzale Alvaro Moraty, a po chwili nie dał mu rady także Vitolo, który uderzył futbolówkę głową. Hiszpan wyłapał jego strzał.

Goście prowadzili po golu Paco Alcacera. W końcu jednak gospodarze znaleźli sposób na golkipera przyjezdnych. Wyrównał pod koniec pierwszej części Argentyńczyk Angel Correra. Po godzinie gry na prowadzenie drużynę trenera Diego Simeone wyprowadził Koke, a trzecie trafienie dołożył Portugalczyk Joao Felix.

Spotkanie wygrała ekipa Atletico. W ten sposób gospodarze awansowali w tabeli Primera Division na trzecią pozycję ze stratą dwunastu punktów do lidera z Katalonii. Villarreal wciąż jest na siódmym miejscu. Na czele Barcelona, która o dwa punkty wyprzedza Real Madryt.