10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Zbigniew Boniek z ważnym apelem do Polaków

2020-04-10 11:22 DaO
Zbigniew Boniek
Autor: Tomasz Radzik Zbigniew Boniek

Równo dziesięć lat temu doszło do największej tragedii w najnowszej historii Polski. Pod Smoleńskiem rozbił się samolot TU-154 z polską delegacją, która leciała do Rosji, by upamiętnić ofiary mordu katyńskiego w 70. rocznicę tego zdarzenia. Katastrofy nikt nie przeżył. W rocznicę tej ogromnej tragedii Zbigniew Boniek zaapelował do Polaków.

Wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku wstrząsnęły nie tylko Polską, ale także całym światem. Przerażające i dramatyczne sceny jakie rozegrały się pod Smoleńskiem na zawsze zapisały się na czarnych kartach polskiej historii. W katastrofie prezydenckiego samolotu zginęło 96 osób w tym prezydent Lech Kaczyński i pierwsza dama Maria Kaczyńska. Wraz z parą prezydencką podróżowało wiele innych znamienitych postaci.

Nie było w Polsce osoby, która przeszłaby obok tej ogromnej tragedii obojętnie. W wielu domach wystawiano zdjęcia ofiar, zapalano symboliczną świeczkę, a w miastach organizowano czuwania. Polacy wylali wówczas morze łez i przez kilka tygodni naród, w tych dramatycznych okolicznościach, stanowił jedność. Przypomniał o tym Zbigniew Boniek na Twitterze.

Prezes PZPN zaapelował, abyśmy zawsze pamiętali, że Polacy są jednością. - 10 lat temu płakaliśmy wszyscy razem. Chciałbym, abyśmy zawsze mówili "My Polacy Zawsze Razem". Zginęli nasi rodacy, znajomi, przyjaciele. Pamiętamy - czytamy na Twitterze sternika polskiej piłki. To ważny apel zwłaszcza w obecnych czasach kryzysu.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze