Artur Sobiech

Autor: WOJCIECH FIGURSKI / 400mm.pl Artur Sobiech

Artur Sobiech już błyszczy w Turcji. Premierowa bramka Polaka dla ekipy ze Stambułu [WIDEO]

2020-02-23 13:37

Na początku stycznia Artur Sobiech odszedł z Lechii. Trafił do ligi tureckiej, do występującego na zapleczu Ekstraklasy zespołu Fatih Karagumruk Stambuł. Teraz polski napastnik zaliczył premierową bramkę w wygranym 2:0 wyjazdowym spotkaniu z Akhisar Belediyesporem w 23. kolejce. Klub naszego rodaka ma w tym sezonie szanse powalczyć o awans do elity tureckiego futbolu.

Artur Sobiech podpisał umowę z tureckim drugoligowcem na 1,5 roku. Przygodę z nowym klubem zaczął pechowo, bo w debiucie z Bursasporem doznał urazu. Jeszcze w końcówce pierwszej połowy musiał opuścić boisko. Jednak na szczęście ze zdrowiem naszego gracza wszystko jest w porządku, bo już rozegrał dla Fatih Karagumruk Stambuł cztery występy, z czego trzy zaczął w pierwszym składzie.
Teraz dołożył cegiełkę do wygranej 2:0 na wyjeździe z Akhisar Belediyesporem. Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszej połowie, gdy dwie bramki zdobyła drużyna gości. Drugie trafienie to zasługa naszego rodaka, który w 29. minucie pokonał bramkarza gospodarzy.
Po 23. kolejkach na czele drugiej ligi duet: Hatayspor i Erzurumspor. Ekipa Sobiecha zajmuje piąte miejsce, które premiowane jest udziałem w fazie pucharowej dającej nadzieję na awans do tureckiej ekstraklasy. Fatih Karagumruk traci do lidera jedenaście punktów. W następnej kolejce (25 stycznia) zmierzą się w Stambule z Eskisehirsporem (17 drużyna ligi - przedostatnie miejsce w rozgrywkach).