Ireneusz Jeleń

Autor: Tomasz Radzik / SE Ireneusz Jeleń

Były reprezentant Polski podbija B-klasowe boiska. Niesamowity wyczyn w ostatnim meczu

2019-10-07 12:25

Ireneusz Jeleń (38 l.) po zakończeniu profesjonalenej kariery nadal hobbystycznie gra w piłkę. Były zawodnik min. AJ Auxerre, Lille OSC, Wisły Płock, Podbeskidzia Bielsko-Biała czy Górnika Zabrze występuje w drużynie CKS Piast Cieszyn, gdzie imponuje strzelecką formą.

W ostatnim spotkaniu na szczycie skoczowskiej Klasy B poprowadził swój zespół do zwycięstwa strzelając 6 bramek a jego drużyna wygrała na wyjeździe z LKS-em Rudnik 6:2, notując szóste zwycięstwo w sezonie. Drużyna z Cieszyna rozpoczęła mecz od straty gola już w pierwszej minucie. Jeleń wyrównał 10 minut później, zdobywając bramkę z rzutu wolnego.

Jeszcze w pierwszej połowie zawodnik wyprowadził zespół na prowadzenie pięknym strzałem z dystansu. Kolejne 4 bramki zdobył w drugiej połowie prowadząc drużynę do pewnego zwycięstwa. Były reprezentant kraju jest czołową postacią swojej drużyny (14 bramek w 6 meczach), a jego zespół prowadzi w tabeli z kompletem punktów.

Jeleń, który w 2013 roku przerwał profesjonalną karierę ze względu na chorobę ojca powrócił do gry w piłkę w swoim macierzystym klubie z Cieszyna, gdzie stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. 38-latek w Ekstraklasie rozegrał 119 spotkań i strzelił w nich 47 bramek.

Był czołową postacią kadry Pawła Janasa podczas mundialu w Niemczech w 2006 roku. Dla reprezentacji Polski rozegrał 30 spotkań, zdobywając w nich 6 bramek.