Grzegorz Krychowiak

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Grzegorz Krychowiak

ZAKRWAWIONY Krychowiak w Rosji. Nieuznany gol i czerwona kartka Polaka [WIDEO]

2020-10-25 16:37

To był szalony mecz, pełen dramaturgii i emocji do samego końca, Dwa niewykorzystane rzuty karne, siedem doliczonych minut i czerwona kartka dla gwiazdy reprezentacji Polski. Grzegorz Krychowiak zakrwawiony opuszczał boisko, a jego Lokomotiw Moskwa zgubił punkty z Rotorem Wołgograd. Wicemistrz Rosji potknął się u siebie przegrywając 1:2.

Pisaliśmy, że podczas tego weekendu premierowego gola w tej edycji strzelił Sebastian Szymański z Dynamo Moskwa, którego drużyna wygrała 3:1 z Soczi. Mniej powodów do zadowolenia miał nasz duet z Lokomotiwu Moskwa czyli obrońca Maciej Rybus i pomocnik Grzegorz Krychowiak. Wicemistrz Rosji przegrał 1:2 u siebie z Rotorem Wołgograd. W tym spotkaniu działo się bardzo dużo i nie brakowało emocji. Krychowiak już po kwadransie zobaczył pierwszą żółtą kartkę za faul na Flamarionie (na skrócie od 0.35 min). Po chwili Brazylijczyk wykonywał rzut karny. I go zmarnował. Jego uderzenie obronił bramkarz Guilherme, który skapitulował dopiero po dobitce napastnika ekipy z Wołgogradu. Jednak przed przerwą gospodarze wyrównali. A W drugiej połowie Rotor wyszedł na prowadzenie po kapitalnym strzale rezerwowego Fabiana Ponce. Wenezuelczyk przymierzył lewą nogą z linii pola karnego. W 70. minucie Krychowiak padł na polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się faulu na polskim kadrowiczu.

Skuteczni kadrowicze. Premierowe bramki Polaków w Rosji i w Ameryce [WIDEO]

W 78. minucie sędzia podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką przez gracza gości. Analizował sytuację za pomocą systemu wideoweryfikacji VAR. Ale Anton Miranczuk nie wykorzystał rzutu karnego. Rosjanin strzelił w słupek. Poprawił się dobijając własny strzał, ale tego trafienia sędzia nie mógł uznać. Potem Rotor zdobył trzecią bramkę, ale arbiter po obejrzeniu powtórek nie uznał gola. W 90. minucie (na skrócie od 7.22 min) do siatki trafił Krychowiak (futbolówkę uderzył głową). Polak padł na murawę i chwycił się za nos. Krwawił, od razu zaopiekował się nim sztab medyczny. Sędzia ponownie analizował sytuację za pomocą VAR-u. Okazało się, że przy strzale naszego rodaka na spalonym był Eder. W piątej minucie doliczonego czasu Polak faulował rywala. Sędzia pokazał mu drugą żółtą, a po chwili czerwoną kartkę. Spotkanie zostało w sumie przedłużone o osiem i pół minuty. Obrońca Maciej Rybus rozegrały cały mecz.

Zbigniew Boniek ofiarą OBRZYDLIWEGO HEJTU po zakażeniu koronawirusem. Porównany do IDIOTY

Na czele ligi rosyjskiej Spartak Moskwa przez Zenitem, CSKA i Lokomotiwem, który traci do lidera sześć punktów. Dynamo jest na piątym miejscu. W następnej kolejce Lokomotiw czeka wyjazd do Soczi (31 października). Wcześniej zmierzy się z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów (27 października).