Konrad Michalak

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Konrad Michalak

Polak wyróżniony w Turcji! Konrad Michalak znalazł się w jedenastce kolejki

2020-02-18 21:00

Konrad Michalak zalicza wymarzony początek w Ankaragucu. Do tureckiego klubu trafił 31 stycznia. Jest wypożyczony do końca sezonu z Achmata Grozny. Jednak Polak nie potrzebował czasu na aklimatyzację w nowym otoczeniu. Był bohaterem wygranego 2:1 meczu z Fenerbahce Stambuł. To dzięki jego dwóm szalonym akcjom i asystom drużyna z Ankary zgarnęła komplet punktów nad gigantem tureckiej piłki. Skrzydłowy został doceniony za ten występ. Były młodzieżowy reprezentant Polski trafił do najlepszej jedenastki 22. kolejki tureckiej ekstraklasy.

W dwóch pierwszych spotkaniach w Ankaragucu był rezerwowym. W debicuie z Kasimpasą Stambuł (1:1) zagrał dwanaście minut. W kolejnym wyjazdowym występie przeciwko Malatyaspor (1:0) trener Mustafa Akcay wprowadził naszego rodaka w drugiej części, ale w tym przypadku dał mu 25 minut na wykazanie się.
Po raz pierwszy w wyjściowym składzie Michalak zagrał w starciu z Fenerbahce. I to był doskonały występ, bo polski skrzydłowy przeprowadził dwa dynamiczne rajdy przez pół boiska, w których nie dał się dogonić rywalom. Każdą z dwóch akcji zakończył bramkową asystą, a jego zespół wygrał z ligowym potentatem 2:1. To dla Ankaragucu było drugie ligowe zwycięstwo z rzędu i czwarty mecz bez porażki. Wprawdzie drużyna jest w strefie spadkowej (16. miejsce), ale ma tyle samo punktów co bezpieczny Konyaspor.
Michalak przeciwko Fenerbahce został zmieniony w 87. minucie. W jego miejsce na boisku pojawił się obrońca Michał Pazdan dla którego był to pierwszy mecz po wyleczeniu urazu. Całe spotkanie rozegrał za to Daniel Łukasik, który podobnie jak Michalak trafił do Ankaragucy w ostatnim dniu zimowego okna transferowego.

Teraz polski skrzydłowy został doceniony. Znalazł się w gronie najlepszych piłkarzy 22. kolejki. - Co za noc! Dziękujemy za tak niesamowite wsparcie, było fantastycznie! Tak trzymaj Ankaragucu - tak Michalak skomentował wygraną z Fenerbahce w mediach społecznościowych.
Najbliższe trzy kolejki zapowiadają się emocjonująco dla naszych rodaków. 23 lutego przed nimi derby Ankary z Genclerbirligi (11. miejsce). 1 marca starcie z Sivasspor (4. pozycja), a 6 marca wyjazd do Stambułu na spotkanie z Besiktasem (7. lokata). Na koniec przypominamy dwie niesamowite akcje Michalaka na lewym skrzydle z ostatniego meczu po którym został wyróżniony i trafił do "11 kolejki" ligi tureckiej.