Adam Buksa

Autor: Cyfra Sport Adam Buksa

Polski napastnik zachwyca w Ameryce. Uratował punkt w MLS [WIDEO]

2020-10-24 11:41

Po raz kolejny Adam Buksa błysnął za Oceanem. Polski napastnik ma powody do zadowolenia, bo to dzięki niemu drużyna New England Revolution z wyjazdu do Nashville przywiozła punkt (1:1). Zobaczcie w jaki sposób nasz rodak pokonał bramkarza gospodarzy. Trzeba przyznać, że to była ładna akcja i strzał w wykonaniu Polaka. To dla New England Revolution już drugi mecz bez wygranej.

Tym razem Adam Buksa spotkanie z Nashville rozpoczął jako rezerwowy. Na boisku pojawił się po godzinie i to była dobra decyzja trenera Bruce'a Areny. Polak został bohaterem New England Revolution. W 74. minucie gospodarze objęli prowadzenie, które zapewnił im obrońca Walker Zimmerman. Jednak odpowiedź gości była błyskawiczna, bo już po trzech minutach był remis. Akcję na wagę punktu przeprowadził duet rezerwowych. Kekuta Manneh podał do Adama Buksy. Polak stał tyłem do bramki Nashville. Odwrócił się, przełożył piłkę na prawą nogę i oddał strzał. Piłka wpadła w prawy róg bramki, w której stał Joe Willis. To piąta bramka naszego rodaka w tym sezonie. Wcześniej trafiał w meczach z Chicago Fire, dwa razy z DC United i poprzednio z Montreal Impact.

Dudek prognozuje przed Gran Derbi. Wskazuje kto może być bohaterem hitu w Primera Division

W następnej kolejce (29 października) New England zmierzy się na wyjeździe z RB Nowy Jork. W Konferencji Wschodniej na czele Toronto z trzema punktami przewagi nad Philadelphia Union i siedmioma nad Columbus Crew (mecz mniej). New England zajmuje piąte miejsce ze stratą 12 punktów do lidera.

Odważna deklaracja piłkarza rewelacyjnego Rakowa. Zdradza cel lidera w sezonie

QUIZ. (Nie)Zapomniani bohaterowie reprezentacji Polski. Poznasz byłych kadrowiczów?

Pytanie 1 z 10
W kadrze debiutował za kadencji Leo Beenhakkera. W meczu z Grecją (2:0) strzelił gola. Zagrał na EURO 2012. Kto to?