Bośnia i Hercegowina

Autor: Cyfrasport Polska pokonała Bośnię i Hercegowinę 3:0 w meczu Ligi Narodów

Selekcjoner Bośni nie szukał wymówek. Piękne słowa o gwieździe polskiej kadry

2020-10-15 0:25

Reprezentacja Polski nie zawiodła w kolejnym meczu Ligi Narodów. "Biało-czerwoni" w dobrym stylu pokonali 3:0 we Wrocławiu Bośnię i Hercegowinę. Bohaterem naszej kadry był Robert Lewandowski. Kapitan strzelił dwa gole i miał asystę. Ekipa z Bałkanów od 15. minuty grała w osłabieniu. Selekcjoner Duszan Bajević wysokiej przegranej nie tłumaczył zdarzeniem z początku zawodów. Komplementował za to lidera polskiej drużyny.

Szkoleniowiec nie ukrywał, że kluczowa dla losów meczu była sytuacja z 15. minuty, kiedy Anel Ahmedhodzic za faul na Robercie Lewandowskim został ukarany czerwoną kartką. - Daliśmy dużo z siebie i graliśmy odpowiedzialnie, ale tylko do czerwonej kartki, która dużo zmieniła. Później trudno było kontrolować mecz. Musieliśmy zdecydować się na zmianę w ustawieniu. Do tego Miralem Pjanic cierpiał i musiał zostać zmieniony – dodał.

MEMY po meczu Polska - Bośnia i Hercegowina. PADNIESZ ze śmiechu!

Dwie bramki w środę zdobył Lewandowski i do tego dołożył genialną asystę. Bajević docenił klasę polskiego napastnika. - To jeden z najlepszych piłkarzy w Europie. Na pewno to co osiągnął, zawdzięcza swojej pracy – krótko skomentował Bajević.

Robert Lewandowski jednak dostanie ZŁOTĄ PIŁKĘ?! To ZDJĘCIE nie pozostawia wątpliwości!

Robert Lewandowski

Autor: Cyfrasport Jacek Góralski

Dla Bośni i Hercegowiny był to trzeci mecz w ciągu tygodnia i jej selekcjoner przyznał, że odbiło się to na dyspozycji fizycznej jego zespołu. - Po przegranych barażach do Euro byliśmy rozczarowani, ale próbowaliśmy iść do przodu w meczach z Holandią i Polską. Jesteśmy bardzo zmęczeni fizycznie i mentalnie. Trójka piłkarzy z trudem wytrzymała ten mecz. Już tutaj nie przyjechaliśmy w najlepszej dyspozycji fizycznej. Nie szukam wymówek, ale pewnych sytuacji nie mogliśmy uniknąć. Byliśmy zmuszeni do zmian. W tym meczu daliśmy wszystkim szanse, aby zagrali i w tym wszystkim jest to jedyna pozytywna sytuacja – podsumował Bajević.

Linetty z GOLEM! CUDOWNA asysta Lewandowskiego! Palce lizać [WIDEO]

QUIZ. Kadrowicze wystąp! Co wiesz o piłkarzach reprezentacji Polski?

Pytanie 1 z 10
W jakim dniu bramkarze reprezentacji Polski - Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny obchodzą urodziny?