KONTROWERSYJNA opinia dyrektora Barcelony o gwieździe futbolu. "On żałuje, że tam trafił"

2019-11-19 18:35 KG
Matthijs de Ligt
Autor: eastnews Matthijs de Ligt

Matthijs de Ligt to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników młodego pokolenia. Zabłysnął formą w Ajaksie Amsterdam zwracając na siebie uwagę największych europejskich gigantów. Walczyło o niego kilka klubów, lecz finalnie trafił do Juventusu Turyn. Legenda piłki - Patrick Kluivert twierdzi, że młody Holender żałuje przenosin do Włoch.

W sezonie 2018/2019 Matthijs de Ligt pełnił funkcję kapitana Ajaxu Amsterdam, z którym doszedł aż do półfinału Ligi Mistrzów. Młody Holender stał się jednym z najgorętszych nazwisk w letnim oknie transferowym. Walczyły o niego Real Madryt czy FC Barcelona, lecz 20-letni obrońca za namową samego Cristiano Ronaldo dołączył do kadry Juventusu, podpisując kontrakt do 2024 roku.

Teraz głos w sprawie przenosin De Ligta zabrał Patrick Kluivert, który pełni obecnie funkcję dyrektora akademii w FC Barcelonie. Były piłkarz twierdzi, że jego młody rodak żałuje swojego transferu do Turynu.  - To bez wątpienia świetny obrońca, choć uważam, że teraz trochę żałuje transferu do Juventusu - powiedział w wywiadzie dla „Mundo Deportivo”. Do drużyny z Katalonii trafił inny obiecujący zawodnik Ajaksu, Frankie De Jong. Zdaniem Kluiverta on świetnie odnalazł się w Barcelonie. -Frenkie de Jong jest tu szczęśliwy, co zresztą widać na boisku. Jeśli chodzi o De Ligta, to nie wywierałem na niego większego wpływu - wspominałem tylko o tym, jak świetnym klubem jest FC Barcelona i jak żyje się w samym mieście - dodał.

Inaczej sprawę opisuje sam De Ligt, który w wywiadzie dla "Tuttosport" zachwala swój transfer. - Jestem zadowolony ze swoich nowych kolegów z drużyny. Są bardzo przyjaźni i pomocni. Każdego dnia czegoś się od nich uczę. Jest tu wielu naprawdę doświadczonych piłkarzy. Jestem zaskoczony tym, jaki poziom prezentują - powiedział obrońca.

Juventus zapłacił za zawodnika 75 mln euro. Ta kwota może jednak wzrosnąć o dodatkowe 10,5 mln euro płatne w bonusach. Za każdy rok kontraktu na konto zawodnika ma wpływać 12 mln euro.

Najnowsze