Bramki piłkarzy Legii. Novikovas i Kante z golami dla swoich reprezentacji [WIDEO]

2019-11-17 20:30 MaSz
Arvydas Novikovas, Legia Warszawa
Autor: Cyfra Sport Arvydas Novikovas

Ostatnio przebudzili się w Ekstraklasie. Teraz skuteczność z ligi polskiej przenieśli na mecze drużyn narodowych. Skrzydłowy Arvydas Novikovas zdobył efektowną bramkę dla reprezentacji Litwy, a napastnik Jose Kante trafił dla Gwinei w spotkaniu eliminacyjnym do Pucharu Narodów Afryki. W obu przypadkach gracze wicemistrza Polski przesądzili o zwycięstwach swoich ekip.

Po transferze z Jagiellonii do Legii Arvydas Novikovas długo rozczarowywał. W stolicy nie mógł pokazać dyspozycji, którą prezentował w klubie z Białegostoku. Jednak w ostatnich tygodniach Litwin spisuje się coraz lepiej. W czterech ligowych występach zapisał trzy gole. W eliminacjach EURO 2020 nie miał powodów do radości, bo reprezentacja Litwy zajęła ostatnie miejsce w grupie B. Jednak teraz Novikovas poprawił sobie humor, bo przyczynił się do zwycięstwa 1:0 nad Nową Zelandią w grze kontrolnej. Litwin oddał piękny strzał z lewej nogi. Przyjął piłkę, następnie odpowiednio ją sobie ustawił i oddał precyzyjne uderzenie z prawej strony pola karnego. W ten sposób pokonał bramkarza z Oceanii.

W naszej lidze poprawnie spisuje się także napastnik Jose Kante. Gwinejczyk był bohaterem starcia z Wisłą Kraków (7:0), gdy zaliczył hat tricka. Kolejną bramkę dorzucił w Pucharze Polski. Skuteczność potwierdził również w reprezentacji Gwinei. To jego gol w drugiej połowie przypieczętował zwycięstwo nad Namibią 2:0 w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki. Po dwóch kolejkach Gwinea wspólnie z Mali jest na czele grupy.

Jose Kante
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Jose Kante