Damien Perquis: Groziła mi sepsa, co mogło się skończyć utratą nogi! WYWIAD

2012-07-04 4:00
Polska - Rosja 1:1, EURO 2012, Damien Perquis
Autor: East News

To szokujące! Damien Perquis (28 l.) był o krok od tragedii, która zakończyłaby jego karierę. W głębokiej ranie na kontuzjowanej w trakcie meczu z Rosją (1:1) nodze po EURO wdało się zakażenie, co mogło doprowadzić nawet do amputacji kończyny. - Zgłosiłem się do szpitala w ostatnim momencie - zdradza reprezentant Polski.

"Super Express": - To prawda, że z kontuzjowaną nogą było aż tak źle?

Damien Perquis: - Prawda. Po EURO wróciłem do Francji i nie podejrzewałem, że coś złego może się stać. Byłem na wakacjach, ale noga zaczęła mnie boleć coraz bardziej i w końcu zgłosiłem się do szpitala w Montpellier. Po pierwszych badaniach usłyszałem od lekarzy, że przyszedłem w ostatnim momencie.

- A gdybyś się nie zgłosił, to co by się stało?

- Gdy pojawiłem się w szpitalu, powiedziano mi, że w nogę wdało się zakażenie. Do organizmu dostała się bardzo rzadka, ale silna bakteria, która zaczęła siać spustoszenie. Gdyby była tam dłużej, byłoby ze mną bardzo krucho.

- Słyszałem, że mogłeś nawet stracić nogę. Brzmi makabrycznie...

- Tak. Groziła mi sepsa, co mogło się skończyć utratą kończyny. Tak się robi, żeby opanować rozsiewanie zakażenia po organizmie. Najadłem się więc trochę strachu, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. W poprzedni piątek przeszedłem operację i sytuacja wygląda na opanowaną.

- A ból po porażce na EURO też przeszedł? Podobno byłeś jednym z dwóch piłkarzy, którzy po ostatnim meczu płakali w szatni...

- Płakałem, bo emocje były zbyt wielkie. Tyle się przygotowywałem do tego turnieju, walczyłem z kontuzją i z czasem, a wszystko skończyło się ledwie po tygodniu. To nie tak miało być. Taka atmosfera, takie oczekiwania... Do końca życia będzie mi żal tej straconej szansy.

- Jakie wrażenia z Polski wywiozła twoja babcia? Była w Wielkopolsce szukać swoich korzeni?

- Tak, wybrała się do miejscowości Klęki i znalazła tam ludzi, którzy są naszą rodziną. Babcia jest zachwycona, chce częściej przyjeżdżać do Polski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze