Igrzyska znów zostaną przełożone? Mieszkańcy Japonii zabrali głos w tej sprawie

2021-01-11 1:09 PM
Igrzyska olimpijskie
Autor: East News

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio miały odbyć się w 2020 roku, jednak rosnące zagrożenie ze strony pandemii koronawirusa zmusiły organizatorów do przełożenia imprezy. Niestety, początek 2021 roku nie jest łatwy również dla Japonii i jeśli sytuacja nie zacznie się poprawiać, start igrzysk znów stanie pod znakiem zapytania. Teraz głos w tej sprawie postanowili zabrać mieszkańcy tego kraju.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że premier Japonii Yoshihide Suga wprowadził w czwartek stan wyjątkowy w Tokio i prefekturach Chiba, Saitama i Kanagawa. Wszystko oczywiście z powodu pandemii koronawirusa, a dokładniej rekordowych przyrostów zakażeń. Jeśli sytuacja w Kraju Kwitnącej Wiśni nie poprawi się do lata, organizatorzy Igrzysk znów będą mieli duży problem.

Stan wyjątkowy w Tokio. Co z igrzyskami?!

Igrzyska mają rozpocząć się 23 lipca a zakończyć 8 sierpnia 2021 roku i jak na razie nie ma tematu ich ponownego przełożenia czy odwołania. Jednakże agencja prasowa „Kyodo News” postanowiła przeprowadzić badanie wśród mieszkańców Japonii na temat organizacji igrzysk olimpijskich. W zdecydowanej większości Japończycy nie chcą, aby igrzyska odbyły się w wyznaczonym terminie.

Co dalej z igrzyskami w Tokio? Wojciechowski: To byłaby tragedia

Okazuje się, że około 80 proc. ankietowanych chciałoby przesunięcia lub nawet odwołania imprezy. Aż 35,3 proc. ankietowanych uważa, że igrzyska powinny zostać całkiem odwołane, z kolei 44,8 proc. jest za tym, aby ponownie przełożyć start imprezy. Oczywiście badania te nie są w żaden sposób wiążące, jednak dają obraz tego, jaki nastrój panuje wśród Japończyków.

Wcześniejsze SZCZEPIENIA dla sportowców? Ważne pytanie przed Euro i Igrzyskami Olimpijskimi

Jeśli sytuacja nie zacznie się poprawiać, to scenariusz z kolejnym przesunięciem lub odwołaniem igrzysk olimpijskich stanie się coraz bardziej realny. W ostatnich dniach Japonia notuje kolejne rekordy zakażeń (blisko 8 tys. nowych zakażeń w ciągu doby). Od początku pandemii w Kraju Kwitnącej Wiśni zanotowano ponad 283 tysiące przypadków zarażenia koronawirusem, zmarły niespełna 4 tysiące osób.

Najnowsze