Kuriozum! Kibic chciał przejechać sędziego samochodem podczas meczu [WIDEO]

2020-02-25 11:02 DaO
Kibic próbujący przejechać sędziego
Autor: Twitter

Niemal podczas każdego meczu wrogiem numer jeden dla kibiców obu zespołów jest przede wszystkim sędzia. Każda jego decyzja, nawet jeśli jest prawidłowa, spotyka się zazwyczaj z gwizdami, oburzeniem i mnóstwem wyzwisk. Już nie raz oglądaliśmy sceny, w których piłkarze atakują arbitra. Ale jeszcze nigdy nie widzieliśmy, aby kibic próbował przejechać sędziego samochodem.

Każdy sędzia musi mieć ogromną odporność psychiczną i musi być pewny co do swoich decyzji. Zwłaszcza wtedy, gdy przyjdzie mu sędziować mecze na niższych szczeblach ligowych. Jakiś czas temu w Polsce głośno było o pobiciu kilku arbitrów przez piłkarzy. W ligach okręgowych sędziowie mają bardzo utrudnione zadanie, bo nie są tak chronieni jak choćby w Ekstraklasie.

Okazuje się, że zawsze może być gorzej. Hitem Internetu stało się nagranie z Republiki Południowej Afryki. W jednej z niższych lig doszło tam do kuriozalnych scen podczas spotkania. Kibic obecny na meczu w pewnym momencie najwyraźniej stracił cierpliwość do decyzji sędziego i w szokujący sposób postanowił wymierzyć sprawiedliwość.

Na wideo opublikowanym w mediach społecznościowych widać, jak w pewnym momencie na murawie pojawia się szare, terenowe auto i zmierza na drugą stronę boiska. Celem atakującego był sędzia. Na szczęście mężczyzna szybko zorientował się, że grozi mu niebezpieczeństwo i zdążył uciec. To samo musieli robić piłkarze z ławki rezerwowych, którzy też stali się celem.