NARESZCIE FINAŁ

2004-03-24 14:23

Po raz pierwszy w tym roku reprezentantowi Polski w judo mężczyzn udało się awansować do finału turnieju rangi światowej (poprzednio takie sukcesy odnosiły tylko judoczki).

Na macie w Rotterdamie cztery walki wygrał bytomianin Przemysław Matyjaszek (kat. 90 kg). W finałowym pojedynku nie sprostał mistrzowi olimpijskiemu, Holendrowi Markowi Huizindze.
Siódme miejsce zajął Paweł Nastula (100 kg), który pokonał trzech rywali. Nie powiodło się innym naszym judokom, w tym medaliście MŚ i ME, Krzysztofowi Wiłkomirskiemu.

W ostatnim turnieju o nominacje olimpijskie walczyły w Madrycie nasze zapaśniczki. Trzy z nich zmarnowały swoje szanse, a ostatnią nadzieją pozostała Ewelina Pruszko w kat. 63 kg (turniej zakończył sIę po zamknięciu wydania).