Autor: Cyfrasport Michał Fidziukiewicz, nowy napastnik Polonii Warszawa

Będą awanse?

Słodko-gorzki weekend drugoligowców. Niesamowita seria Polonii, padła twierdza Pruszków

2022-09-25 10:32

W tym sezonie Polonia i Znicz należą do czołowych drużyn w 2. lidze. Jednak to był słodko-gorzki weekend dla tych klubów. Polonia kontynuuje niesamowitą serię po awansie, a Znicz niespodziewanie potknął się u siebie.

Piłkarze Polonii udanie spisują się w 2. lidze. Beniaminek ze stolicy wyrasta na rewelację rozgrywek. Teraz Czarne Koszule pokonały 2:1 na wyjeździe rezerwy Zagłębia Lubin. W pierwszej połowie Najpierw bramkę zdobył Michał Fidziukiewicz. Król strzelców poprzedniego sezonu 2. lidze w obecnej edycji zdobył już siedem bramek. Wprawdzie po przerwie gospodarze wyrównali, ale w ostatnim kwadransie Wojciech Fadecki pokonał z rzutu karnego bramkarza Jasmina Buricia. Dla Polonii to już dziesiąty z rzędu mecz bez porażki w tym sezonie. Beniaminek zajmuje w lidze trzecią pozycję, a teraz przed nim zaległe spotkanie 1. kolejki. 28 września rywalem będzie KKS Kalisz, który plasuje się na piątym miejscu. W następnej serii Polonia zmierzy się z GKS-em Jastrzębie (2 października). Mecze zostaną rozegrane na Konwiktorskiej.

Krzysztof Piątek odrodzi się we Włoszech? Były włoski kadrowicz wskazał cel reprezentanta Polski

W tym sezonie Znicz należy do rewelacji rozgrywek 2. ligi. Na własnym stadionie podopieczni trenera Mariusza Misiury nie mieli sobie równych. Wygrali wszystkie pięć meczów, ale ta seria jest już nieaktualna. Twierdza Pruszków została zdobyta przez Stomil Olsztyn, który zwyciężył 2:0 w 12. kolejce. Przed przerwą gola dla gości strzelił Bartosz Florek, a po godzinie gry triumf przypieczętował Karol Żwir. Znicz miał swoje okazje, ale tym razem najlepszy strzelec zespołu Maciej Firlej nie zdołał pokonać bramkarza przyjezdnych. Wprawdzie w końcówce Kacper Flisiuk strzelił gola, ale sędzia nie uznał tego trafienia. Znicz stracił pozycję wicelidera i teraz zajmuje czwarte miejsce. W następnej kolejce przed ekipą z Pruszkowa wyjazdowy mecz z rezerwami Śląska (1 października).

Robert Lewandowski i Złota Piłka? Legendarny Christo Stoiczkow zabrał głos w tej sprawie

Czy Polonia Warszawa wróci do ekstraklasy?