Legenda futbolu powiązana z mafią? Miał prać brudne pieniądze

2019-10-09 14:30 KG
Cafu
Autor: East News Cafu

Podziwiani na boisku, kochani przez milionów fanów na świecie. Piłkarze, często uważani są za nieskazitelnych, lecz ich życie prywatne potrafi zaskakiwać. Przykład Johna Terrego, Ryana Giggsa, Ardy Turana czy Mario Balotelliego dosadnie pokazuje, że piłkarze nie są święci i często pakują się w kłopoty. Romanse, afery podatkowe, posiadanie broni czy nawet fajerwerki w hotelowej łazience. Boiskowi bohaterowie nie świecą przykładem poza murawą.

Kłopoty dopadły również byłego reprezentanta Brazylii - Cafu, który jest podejrzany o pranie brudnych pieniędzy i udział w grupach przestępczych. Policja z Sao Paulo prowadzi śledztwo w sprawie przestępstw finansowych. Według portugalskiej gazety "Record" w ręce policji miał trafić raport, na którym widać finansowe powiązania piłkarza z grupą zajmującą się obrotem ziemią. Nazwisko brazylijskiej legendy ma pojawiać się aż w 3 niezależnych dochodzeniach policyjnych.

Jeden z brazylijskich śledczych nakłonił członka gangu do złożenia wyjaśnień. Wtedy po raz pierwszy pojawiło się nazwisko byłego piłkarza. Cafu miał przepisać swoje nieruchomości lub ziemie w zamian za spore pieniądze. Piłkarz broni się w brazylijskich mediach mówiąc, że nie posiada ziemi ani nieruchomości w tym rejonie Sao Paulo. Dowodem w całej sprawie ma być jeden z gangsterów, który skruszony pomógł dotrzeć do innych członków gangu. To nie pierwsze kłopoty Cafu. Kilka miesięcy temu piłkarz emeryt musiał sprzedać swoje posiadłości by mieć finanse na spłatę zobowiązań.

Cafu w swojej piłkarskiej karierze osiągnął wiele, zyskując miano legendy. Z reprezentacją Brazylii dwukrotnie zdobył mistrzostwo świata. W klubowej karierze grał min. w Romie i Milanie, jednak to w klubie z Mediolanu szło mu najlepiej. Zdobył mistrzostwo Włoch i wygrał Ligę Mistrzów.

Najnowsze