Widzew rozbił Gryf! Łodzianie na czele drugiej ligi!

2019-11-15 21:32 KG
Marcin Robak, Widzew Łódź
Autor: Cyfra Sport Marcin Robak

Widzew Łódź był faworytem starcia z Gryfem Wejherowo. W tabeli tracił do liderującego Górnika Łęczna tylko jeden punkt i zwycięstwo mogło by mu dać prowadzenie w tabeli. Od początku spotkania gospodarze nie wyglądali jak jedna z najlepszych drużyn II ligi. Męczyli się na boisku, nie mogli zagrozić bramce rywali. Zmieniło się to po przerwie. Widzew nabrał wiatru w żagle i pewnie zwyciężył 4:0.

Widzew Łódź - Gryf Wejherowo 4:0 (1:0)
Bramki: Robak (45+2) Tanżyna (53') Wolsztyński (60') Kita (83')

Widzew: Pawłowski - Kosakiewicz, Rudol, Tanżyna, Kordas (Pięczek 81') - Kita, Możdżeń (Gąsior 79'), Poczobut, Ameyaw (Gutowski 46')- Wolsztyński (Mandiangu 74'), Robak

Gryf: Ferra - Goerke (Burkhardt 67'), Lisiecki, Koprowski, Szewczyk - Nowicki, Gęsior, Sikorski, Kolus (Sławek 68') - Hebel (Baranowski 80'), Majewski (Czychowski 67')

Od pierwszej minuty faworyzowany Widzew utrzymywał się przy piłce, lecz nic z tego nie wynikało. Gospodarze mieli sporą szansę by wyjść na prowadzenie już w 19. minucie gdy sędzia Gąsiorowski podyktował karnego po faulu Kolusa. Do piłki podszedł kapitan zespołu -Marcin Robak, który zmarnował jedenastkę. Łodzianie nadal nie potrafili zmienić wyniku meczu. Kolejną okazję dostali w 47. minucie meczu, po kolejnym rzucie karnym. Do piłki znów podszedł Robak, tym razem nie marnując jedenastki. Widzew do szatni schodził z prowadzeniem lecz gra gospodarzy pozostawiała wiele do życzenia.

Trener Marcin Kaczmarek musiał wpłynąć na swoich podopiecznych w szatni ponieważ po przerwie zagrali dużo lepsze spotkanie. Był pomysł i zaangażowanie. To zaowocowało trzema zdobytymi bramkami, które zdobywali Tanżyna, Wolsztyński i Kita. Szczególnie gol Tanżyny mógł się podobać. Zawodnik zasadził w samo okno i poderwał kibiców na stadionie! Piłkarz obchodził 30 urodziny, więc bramką sprawił sobie świetny prezent. Gryf momentami próbował zmienić losy spotkania, lecz miejscowi nie pozwalali na za wiele. Mecz zakończył się wynikiem 4:0. Widzew na chwilę obecną przoduje w tabeli. Musi jednak czekać na wyniki spotkań Górnika i Resovii. Gryf w kolejnym spotkaniu nie zdobył punktów i jest w bardzo niekomfortowej sytuacji w kontekście pozostania w II lidze.

Na żywo

Widzew Łódź - Gryf Wejherowo

KONIEC MECZU

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

90+3

Sędzia kończy to spotkanie! Widzew zdecydowanie lepiej rozegrał drugą połowę i wygrał 4:0!

90'

Sędzia doliczył do spotkania 3 minuty! Czy Widzew zdoła jeszcze trafić?

89'

88'

Czychowski fauluje Rudola.

85'

W 81 minucie na boisku zameldował się Pięczek! Graczowi gospodarzy wystarczyły 2 minuty by zdobyć bramkę!

83'

A jednak mamy 4:0!!! Pięczek świetnie dograł do Kity. Ten główką podwyższa prowadzenie!

80'

Gryf dzielnie walczy chociaż o honorową bramkę.

79'

Zmiana w ekipie Widzewa. Boisko opuszcza Możdżeń. Jego miejsce na murawie zajmuje Gąsior.

74'

Pierwsza zmiana u gospodarzy. Mandiangu za Wolsztyńskiego.

68'

Kolus schodzi z boiska. W jego miejsce Mariusz Sławek

67'

Zmiany u gości. W miejsce Majewskiego i Goerke na murawie meldują się Czychowski i Burkhardt.

66'

Próbuje coś zmienić Gryf. W gazie są jednak gospodarze!

62'

MOGŁO BYĆ 4:0!!!!! Wolsztyński niepotrzebnie podawał do Robaka będąc sam na sam z bramkarzem gości! ZMARNOWANA SZANSA

60'

60'

Kibice szaleją! MAMY 3:0!!!!

58'

Druga bramka pobudziła gospodarzy. Ich postawa wygląda znacznie lepiej!

55'

55'

Sprawił sobie prezent na urodziny Daniel Tanżyna! Piłkarz świętuje swoje 30 urodziny!

53'

ALEŻ TO BYŁA BRAMKA TANŻYNY! Zawodnik gospodarzy HUKNĄŁ w samo okno bramki!

53'

MAMY2:0 dla Widzewa!!! Kibice świętują!

50'

Sikorski faulował Tanżynę. Sędzia pokazał mu za to żółty kartonik.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

PRZERWA

PRZERWA

Koniec pierwszej połowy. Widzew szczęśliwie prowadzi, choć gra bardzo słaby mecz.

45+2

Nie wiele brakło by Robak spudłował drugą jedenastkę w meczu. Piłka po rękach bramkarza, odbita od słupka szczęśliwie wpada do siatki!

45+2

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Dużo szczęścia miał Robak!

45'

Żółtą kartką ukarany trener Gryfa, Łukasz Kowalski! Do karnego znów podchodzi Robak!

45'

Karny dla Widzewa!!!!!

42'

Nie rozgrywa najlepszego spotkania Poczobut. Dwie głupie straty piłki

39'

Kibice wyrażają swoje niezadowolenie. Gwizdy na stadionie! Widzew powinien prowadzić w tym spotkaniu!

37'

AAALEŻ SZANSA Robaka! Zbyt lekko główkował napastnik Widzewa!

32'

Brzydko faulował Nowickiego Ameyawa. Sędzia pokazał mu żółty kartonik.

31'

Faulowany był Robak, ale sędzia puścił akcję. Ameyaw stracił.

25'

Kolejne dobre dośrodkowanie Kordasa, z powietrza Kita, ale prosto w bramkarza.

21'

Podrażniony Widzew rusza do ataku!

19'

Robak w zdecydował się strzelić w środek, ale Ferra wyczuł jego intencje. Wciąż 0:0!

19'

Do piłki podszedł Marcin Robak! NIE TRAFIA!!!!

18'

RZUT KARNY DLA WIDZEWA!!

13'

Dośrodkowanie Możdżenia do Ameyawa minimalnie zbyt mocne.

11'

Aktywny dziś jest Tanżyna. Znów próbował namieszać, piłkę zablokował defensor gości.

9'

Faul Sikorskiego na Możdżeniu.

7'

Ależ blisko bramki był Tanżyna! Główkował obok słupka!

5'

Po rzucie wolnym Kita faulowany we własnej szesnastce.

4'

Gospodarze starają się prowadzić grę. Wolsztyński na spalonym

2'

Pierwszy strzał oddali zawodnicy gości. Niecelne uderzenie

1'

Sędzia Konrad Gąsiorowski  rozpoczyna mecz!

Widzew z 34 punktami zajmuje 3 miejsce w tabeli ze stratą tylko 1 punktu do lidera rozgrywek - Górnika Łęczna. Są zdecydowanymi faworytami dzisiejszego starcia. Gryf z 10 "oczkami" szoruje o dno tabeli.

Witamy w relacji z meczu Widzew Łódź - Gryf Wejherowo. Początek spotkania o 19:10. Bądźcie z nami!