Wiemy, jak głosowali Świątek i Lewandowski! SPRAWDŹ, kogo wskazali na sportowca 2020 roku

2021-01-10 9:40 RaMa
Robert Lewandowski, Anna Lewandowska
Autor: East News Robert i Anna Lewandowscy

Robert Lewandowski jak najbardziej zasłużenie został wybrany przez kibiców sportowcem 2020 roku w 86. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Za jego plecami znaleźli się Iga Świątek oraz Kamil Stoch. A jak typowali sami nominowani? O wygranej zadecydował zaledwie jeden punkt!

Zasady w głosowaniu nominowanych różniły się od tych standardowych. Sportowcy wskazywali tylko trójkę ich zdaniem najlepszych w 2020 roku, a punktacja przedstawiała się następująco - pierwszy zgarniał trzy "oczka", drugi - dwa, trzeci - jedno.

Niezwykłe SCENY przed Galą Mistrzów Sportu. O tym nie wiedział nikt, ogromne zaskoczenie

Robert Lewandowski za sportowca poprzedniego roku uznał Świątek, a za jej plecami postawił na Wilfredo Leona i Bartosza Zmarzlika. Z kolei Świątek wskazała na Lewandowskiego, Zmarzlika i Stocha. Ten ostatni zagłosował z kolei na Dawida Kubackiego, Lewandowskiego i Świątek.

Po zakończeniu uroczystej gali nie brakowało kontrowersji, a jedną z nich zdaniem wielu internautów była zdecydowanie za niska pozycja Jana Błachowicza. Nasz mistrz UFC w wadze półciężkiej zajął 7. miejsce, ale i sam trzeba przyznać zagłosował zaskakująco - w jego oczach Kajetan Kajetanowicz przegrał tylko ze Świątek, a w trójce nie wskazał na Lewandowskiego.

Wzruszające wyznanie Roberta Lewandowskiego. Po tych słowach uronił ŁZĘ

Po podliczeniu głosów sportowców okazało się, że Lewandowski zgromadził 28 punktów i rzutem na taśmę wyprzedził Świątek (27 pkt). Trzeci był Bartosz Zmarzlik (11 pkt).

NAJLEPSI SPORTOWCY POLSKI 2020 ROKU ZDANIEM NOMINOWANYCH

1. Robert Lewandowski 28 punktów

2. Iga Świątek 27

3. Bartosz Zmarzlik 11

4. Kamil Stoch 8

5. Jan Błachowicz 7

6. Dawid Kubacki 3

7. Wilfredo Leon 3

8. Kajetan Kajetanowicz 2

9. Michał Kwiatkowski 1

Najnowsze