Magomedmurad Gadżijew

Autor: PAP/Piotr Nowak Magomedmurad Gadżijew

Złote urodziny Gadżijewa. Złoty medal dla Polski w zapasach

2020-02-16 10:52

To były superurodziny! Kończący 32 lata Magomedmurad Gadżijew zdobył dla Polski po raz drugi tytuł mistrza Europy w zapasach w stylu wolnym. Zwycięski pojedynek o złoto w kat. 70 kg stoczył w dniu urodzin.

Długo przyszło polskim kibicom zapasów czekać na medal mistrzostw Europy w Rzymie. Jako pierwsza przed szansą na podium stanęła Katarzyna Krawczyk (Cement Chełm) w kat. 53 kg w stylu wolnym. Przegrała jednak walkę o brąz 0:6 z dwukrotna mistrzynią Europy, Rosjanką Stałwirą Orszusz.

Pochodzący z Dagestanu Gadżijew, zapaśnik AKS Piotrków Trybunalski pokonał w drodze do finału Fatiego Vejseliego (Macedonia Północna) 10:0, Turka Haydara Yavuza 2:0 oraz mistrza świata do lat 23 Gruzina Mirzę Szuluchię 7:1. Finałową walkę z Achahusejnem Mustafajewem z Azerbejdżanu wygrał dzięki dwóm ostrzeżeniom, jakie otrzymał jego rywal za pasywność.

Zapaśnik z Piotrkowa zapowiadał przed czempionatem, że jedzie do Rzymu po złoto. Słowa dotrzymał. W barwach Polski startuje od roku 2014. Zdobył dla nich w ME dwa złote medale, dwa srebrne i brązowy. W MŚ – srebro i brąz.