Justyna Święty-Ersetic

Autor: Cyfra Sport Justyna Święty-Ersetic

Złoto na falach igrzysk wojskowych

2019-10-22 17:22

Czwarty dzień igrzysk wojskowych w Wuhan w Chinach przyniósł polskim sportowcom dziesięć miejsc na podium, w tym złoty medal w żeglarstwie. Dorobek polskiej ekipy wzrósł do 35 medali: 4 złotych, 7 srebrnych i 24 brązowych. W klasyfikacji medalowej daje jej to 6. lokatę. Prowadzą oczywiście gospodarze, żołnierze Chin z 91 medalami.

Po zwycięstwo w żeglarskiej klasie 470 kobiet sięgnęły Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. Wygrały dwa z ośmiu wyścigów i wyprzedziły o 1 punkt medalistki igrzysk olimpijskich 2016 w Rio, Francuzki Lecointre i Defrasne.

Swoje zmagania rozpoczęli lekkoatleci. Konrad Bukowiecki zdobył srebro w pchnięciu kulą z bardzo dobrym wynikiem 21,84 m, ale do zwycięzcy, Brazylijczyka Darlena Romaniego zabrakło mu 52 cm. Mistrzyni Europy Justyna Święty-Ersetic była trzecia w biegu na 400 m (52,19 s), zaś Malwina Kopron – trzecia w rzucie młotem dzieki ostatniej , szóstej próbie w konkursie (67,12 m).

W judo po brąz sięgnęły Polki w konkursie drużynowym, w składzie Pacut, Kubicka, Podolak, Tałach, Pogorzelec. W meczu o medal pokonały Włoszki 3:1.

Trzy brązowe krążki wywalczyli pływacy: Kacper Majchrzak na królewskim dystansie 100 m kraulem (48,99 s), Aleksandra Iwanowska na 200 m st. klasycznym (2.33,03 min) oraz męski kwartet Kawęcki, Kałusowski, Czerniak, Majchrzak w sztafecie 4x100 m zmiennym (3.37,44 min).

Na najniższym podium stanęło także dwoje zapaśników w stylu wolnym: Katarzyna Krawczyk w kat. 57 kg i Robert Baran w wadze 125 kg.