Znany trener wyszedł z niezwykłą propozycją. Chce w wyjątkowy sposób uczcić Maradonę

2020-11-26 9:13 PM
Maradona
Autor: East News Maradona

Piłka nożna już nigdy nie będzie taka sama po tym, jak w środę 25 listopada odszedł Diego Maradona. Legendarnemu argentyńskiemu zawodnikowi hołd składają największe osobistości piłkarskie na świecie. Jeden ze słynnych trenerów wystosował w kierunku FIFA niezwykłą propozycję na uczczenie pamięci „Boskiego Diego”.

Piłka nożna właśnie straciła jedną z największych swoich gwiazd. Choć już od dawna Diego Maradona nie grał w piłkę, a w ostatnich latach coraz mniej powodziło mu się jako trenerowi, to miłość milionów kibiców do niego nie gasła ani na chwilę.

Są wyniki SEKCJI ZWŁOK Diego Maradony! Wszystko jasne, zabiło go OKROPNE schorzenie

Wielu piłkarzy aktywnych jak i tych, którzy zakończyli już kariery, postanowiło w jakiś sposób oddać hołd wielkiemu Maradonie. Jedni wspominali jak grali z nim, lub przeciwko niemu, inni zaś chwalili się momentami, gdy mogli spotkać go lub porozmawiać z nim w innych okolicznościach.

Temat śmierci Diego Maradony zdominował także konferencję prasową po jednym z meczów Ligi Mistrzów. W środowy wieczór FC Porto pokonało na wyjeździe Olimpique Marsylia 2:0. Były trener portugalskiego klubu, a obecny szkoleniowiec marsylskiego zespołu, Andre Villas-Boas zaproponował, aby uhonorować Maradonę w wyjątkowy sposób.

Trener polskich siatkarzy czuwał przy Diego Maradonie, gdy ten walczył o życie

 - To bardzo zła wiadomość. Chciałbym, żeby FIFA zastrzegła koszulkę z numerem „10” we wszystkich rozgrywkach, dla wszystkich drużyn. Byłby to najlepszy hołd, jaki moglibyśmy mu złożyć. To niesamowita strata dla świata piłki nożnej – zaproponował Portugalczyk.

Trudno jednak oczekiwać, aby światowa centrala zdecydowała się na taki ruch. Wielu wybitnych zawodników gra z tym numerem, jak choćby inny argentyński wirtuoz, Leo Messi. Z pewnością jednak FIFA będzie szukała innej możliwości, aby uczcić pamięć Diego Maradony.

Nie żyje Diego Maradona. Miał 60 lat. Zobacz jego 10 najlepszych bramek
Najnowsze