Zofia Klepacka w trójce mistrzostw Europy

2020-11-27 0:34 DCH
Zofia Klepacka
Autor: Instagram / zofia_klepacka Zofia Klepacka

Po pierwszym dniu zajmowała drugą lokatę. Po drugim spadła na czwartą. Po trzecim dniu Zofia Klepacka-Noceti (34 l.) powróciła do czołowej trójki ME w windsurfingowej klasie olimpijskiej RS:X.

Czempionat Europy u wybrzeży Vilamoury w Portugalii to pierwsza wielka impreza międzynarodowa od początku pandemii. Startuje w niej nie tylko europejska czołówka, ale także niektórzy deskarze z innych kontynentów.

Żeglarka Legii Warszawa prezentuje dość równą i wysoka formę. Długo jednak przyszło jej czekać na minięcie mety jednego z wyścigów jako pierwsza. Uczyniła to dopiero w wyścigu dziewiątym, ostatnim z trzech rozegranych w trzecim dniu ME. Chwilę wcześniej wycofała się z ósmego, co dało jej ostatnią, 32. pozycję w tym starcie.

Po 9 wyścigach liderką jest mistrzyni olimpijska, Francuzka Charline Picon - 23 pkt, przed Brytyjką Emmą Wilson - 29 i Polką - 32.

W czwartym dniu zbyt słaby wiatr spowodował odwołanie wszystkich startów. W programie pozostał więc już tylko przewidziany na sobotę 28 bm. wyścig medalowy, z udziałem najlepszej dziesiątki. Punkty liczą się w nim  podwójnie.

* Zofia Klepacka była mistrzynią Europy klasy RS:X w latach 2017 i 2018. Rok temu zajęła siódme miejsce. Ma przyznaną kwalifikacje olimpijską na Tokio 2021, podobnie jak eks-mistrz świata Piotr Myszka, który w Vilamourze wycofał się z rywalizacji w drugim dniu.

Najnowsze