Kurek, Leon i Bednorz gwiazdami Serie A! Polacy ciągle w głównych rolach we Włoszech

2019-11-24 21:21
Bartosz Kurek, reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Bartosz Kurek

To przestało już kogokolwiek dziwić. Reprezentanci Polski w siatkówce, którzy występują w czołowych klubach ligi włoskiej, odgrywają podstawowe role w swoich ekipach. Potwierdzili to po raz kolejny w niedzielnej kolejce.

Drużyny Bartosza Kurka, Wilfredo Leona i Bartosza Bednorza odniosły zwycięstwa, a ich polscy siatkarze pokazali się z dobrej strony. Kurek, atakujący Vero Volley Monza, zaliczył 19 pkt w wygranym 3:0 meczu z Veroną. Do 15 pkt w ataku polski bombardier dorzucił trzy bloki i jednego asa. Leon i jego Perugia podejmowali Ravennę i też wygrali bez straty seta. Polski Kubańczyk zdobył 13 pkt (w tym 1 blok). Klub Bednorza, Modena, pokonał 3:1 Trentino, a nasz przyjmujący błysnął szczególnie w polu serwisowym. Z 16 pkt Polak aż 6 zapisał na konto zagrywkami.

Tylko jeden nasz czołowy kadrowicz, Mateusz Bieniek, na razie nie może się pokazać w ekipie Lube Civitanova. W składzie mistrza Italii gra kilku świetnych środkowych i Polak tymczasem ogląda mecze głównie z ławki rezerwowych. Tak też było w ostatniej kolejce, gdy jego zespół pokonał Calabrię 3:1.

Najnowsze