Polska Słowenia 1/2 finału KIEDY mecz O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarze

Autor: Cyfra Sport Polska Słowenia 1/2 finału KIEDY mecz O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarze

ME siatkarzy 2019: Biało-czerwony walec rozjechał kolejnego rywala. Polacy zabawili się z Ukrainą

2019-09-19 21:26

Wszystko idzie zgodnie z planem, polscy siatkarze bez porażki zakończyli rundę grupową mistrzostw Europy. Ukraińcy, ostatni rywale Biało-Czerwonych w pierwszej fazie turnieju, ulegli nam w czwartek 0:3 w meczu, w którym trener Vital Heynen zastosował kolejny chytry plan. W sobotę w 1/8 finału zagramy z Hiszpanami.

Czuję wobec naszej drużyny wrażenie respektu, a nawet czasami strachu u słabszych zespołów. Ciężko na to pracowaliśmy i nie mamy zamiaru odpuszczać – stwierdził Heynen i ruszył na Ukraińców najmocniejszą szóstką, z Nowakowskim, Muzajem, Leonem, Drzyzgą, Kubiakiem i Bieńkiem. I jak można było się spodziewać, Polacy bardzo szybko osiągnęli wysokie prowadzenie zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie.

Jednak selekcjoner nie byłby Wielkim Eksperymentatorem, gdyby nie wykonał czegoś szalonego: w połowie drugiej partii zdjął wszystkich graczy z parkietu i wprowadził w komplecie rezerwy! Przewaga mistrzów świata oczywiście wcale nie malała, siatkarze ze świeżym zapasem sił i solidną motywacją podkręcili tylko tempo gry. Nasza druga szóstka jest silniejsza od większości zespołów w tej imprezie.

W walce o ćwierćfinał polski zespół trafia na Hiszpanię, która pokonała Niemców i rzutem na taśmę wyrzuciła z turnieju Słowację. To nie będzie jeszcze przeciwnik z wysokiej półki, na tych poczekamy. Zapewne dopiero do półfinału.