Reprezentacja Polski, siatkówka

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

ME siatkarzy 2019: Ekspresowe zwycięstwo Polaków! Czesi rozgromieni!

2019-09-16 21:28

– Może to trochę nieładnie, ale te pierwsze spotkania traktujemy jak sparingi, bo nie mieliśmy meczów kontrolnych przed turniejem – przyznał uczciwie środkowy reprezentacji Polski Piotr Nowakowski (32 l.) przed trzecim spotkaniem mistrzostw Europy siatkarzy z Czechami. Polacy bawili się przez trzy sety, a kiedy tylko podkręcili tempo, rywal nie istniał. Wygraliśmy gładko do zera.

Trener Vital Heynen (50 l.) nie miał zamiaru oszczędzać podstawowych zawodników. Choć wydawało się, że na Czechów wystarczą zmiennicy, zaczął taką samą szóstka jak przeciwko Holendrom – czyli najsilniejszą. Od razu było widać, że żartów nie będzie i chcemy sprawę załatwić szybko, gdy po silnych zagrywkach Wilfredo Leona zrobiło się 4:1. Uzyskaliśmy bezpieczną przewagę (14:9, 19:14), a Czesi kompletnie nie mogli się wstrzelić zagrywką.

Na początku drugiego seta trochę nas zaskoczyli. Leon nadział się na dwa bloki, było 5:3 i 8:4 dla rywali, u których dobrze poczynał sobie nasz dobry znajomy z AZS Olsztyn Jan Hadrava. Paniki w naszych szeregach nie zauważyliśmy. Po efektownych akcjach sytuacyjnych Michała Kubiaka i dobrych zagrywkach Nowakowskiego uspokoiliśmy sytuację, zdobywając 7 punktów z rzędu. Wystarczyło, że przyspieszyliśmy, dokładając zabójczy blok i serwis, a Czesi zupełnie nie mogli się pozbierać i za chwilę przegrywali... 12:25. Czyli w tym fragmencie meczu zdobyli 4 punkty przy 21 naszych! Do końca tego krótkiego starcia nadal robiliśmy to, na co mieliśmy ochotę.