Polska - Ukraina GODZINA meczu siatkarzy w ME O KTÓREJ GODZINIE mecz Polska - Ukraina w siatkówkę DZISIAJ w ME Polska - Ukraina KIEDY mecz siatkarzy DZISIAJ 19.09.2019

2019-09-19 16:34 CH
Polska Ukraina KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy
Autor: Marcin Gadomski Polska Ukraina KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy

Polska - Ukraina O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarze DZISIAJ w ME Polska - Ukraina KIEDY mecz? GODZINA meczu O KTÓREJ grają siatkarze DZISIAJ z Ukrainą. Polscy siatkarze kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, potwierdzając, że są faworytami numer 1 do złota mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni na koniec rywalizacji w fazie grupowej zagrają z Ukrainą. Po tym spotkaniu będzie wiadomo, z kim i kiedy zagramy w 1/8 finału. Najpierw trzeba jednak ograć Ukrainę. Ciekawe jaki skład wystawi teraz trener Vital Heynen. ME w siatkówkę: Polska - Ukraina KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy?

Polska - Ukraina O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy DZISIAJ

– Droga do półfinału nie powinna być problemem – przewiduje środkowy reprezentacji Polski siatkarzy Piotr Nowakowski przed rundą pucharową mistrzostw Europy. Polacy zakończyli fazę grupową. W sobotę i poniedziałek czekają ich spotkania 1/8 i 1/4 finału. Ich myśli wybiegają jednak dalej, do czołowej czwórki turnieju. – Czekamy co będzie dalej. Na razie z rzeczy, które mniej mi się podobają, mogę wymienić konieczność ciągłego zmieniania miejsca pobytu, niezrozumiałe było na przykład granie meczu w innym mieście dzień po rozegraniu spotkania o 20.00. Nie wiem też czemu zmieniamy fajny obiekt w Rotterdamie na taki, nikogo nie obrażając, biedny. Nie wiem czy powinny się w nim odbywać mecze rangi mistrzostw Europy (hala w Amsterdamie ma zaledwie 2,5 tys. miejsc – red.), szczerze w to wątpię – przyznaje Nowakowski. Nasi siatkarze musieli się trochę ponudzić w rundzie ze słabymi rywalami, by w końcu dotrzeć do tej fazy imprezy, która będzie najważniejsza. – Jak się zmotywować przed ważniejszym momentem? Nie grać sparingów przed mistrzostwami, tak jak my to zrobiliśmy, a jako sparingi traktować mecze grupowe. Każdy zresztą ma jakiś swój sposób. Na przykład może pomyśleć, że w drużynie przeciwnej jest jakiś kolega, któremu za wszelką cenę chcemy udowodnić, że jesteśmy lepsi. I zagrać mu troszkę na nosie... Ja tak czasem mam. Na razie w tych zawodach nie miałem takiej sytuacji, czekam z tym na mocniejsze drużyny, którym można pokazać, że mistrz świata jest faworytem – zapowiada nasz środkowy. Polscy siatkarze zaczęli walkę w mistrzostwach Europy od czterech zwycięstw. Najpierw było zwycięstwo 3:1 nad Estonią, potem wygrana 3:0 z Holandią, gospodarzami imprezy. Następnie zmiażdżyliśmy Czechy 3:0, a we wtorek była pewna wygrana nad Czarnogórą. Biało-Czerwoni są jednym z głównych faworytów i na razie potwierdzają klasę, choć najwyższa forma ma przyjść w późniejszej fazie turnieju. W polskim zespole jest aż dziesięciu aktualnych mistrzów świata. – Jeżeli nie zdobędziemy medalu, będę rozczarowany – przyznaje trener Vital Heynen. - Widzę jaki poziom prezentujemy na treningach, naprawdę przeciwnicy musieliby nas czymś mocno zaskoczyć. Jeżeli nie walczylibyśmy o podium mistrzostw Europy, to tego nie zrozumiem. Pierwszy tydzień turnieju nie jest najważniejszy, a impreza jest na tyle długa, że zdążymy w jej trakcie wejść w rytm meczowy. Pierwszy mecz o coś zagramy gdzieś po dziesięciu dniach od startu mistrzostw. To pewnie na początku spowoduje, że nie będziemy dominować tak jak niektórzy oczekują. Nie da się co miesiąc osiągać szczytu formy. Za dużo było grania, nie chciałem zbyt mocno obciążać graczy. Najważniejsze było, by wszyscy pozostali w dobrym zdrowiu i to się udało zrealizować - dodał Heynen, którego zespół w czwartek zagra z Ukrainą.

Polska - Ukraina O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy KIEDY grają siatkarze

Tego trzeba się było spodziewać, przynajmniej w większości spotkań tej fazy, w której gramy z ekipami z innej półki. Jak wygląda starcie z walcem mistrzów świata, boleśnie przekonują się kolejni przeciwnicy. Ostatnią ofiarą Polaków była Czarnogóra. Co gorsza dla następnych zespołów, wszyscy jak jeden mąż w polskim obozie przekonują, że nie wyłożyliśmy jeszcze na stół wszystkich kart. - Nie mieliśmy przed mistrzostwami wielu meczów kontrolnych, więc nie możemy oczekiwać od siebie znakomitej formy na samym początku turnieju. Chcemy grać najlepiej w fazie ćwierćfinałowej i później. Mam nadzieję, że tak będzie – powiedział kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak, który przyznaje, że czuje wyjątkowy głód gry, gdy wychodzi na parkiet. – To chyba dobrze, nie? Faktycznie, w tym sezonie nie nagrałem się za bardzo, więcej trenowałem. Widać, że mecze odzwierciedlają naszą ciężką pracę, bo uważam, że gramy nieźle – przyznaje kapitan Biało-Czerwonych. Ostatnimi przeciwnikami Plaków w grupie D są Ukraińcy – 54. zespół światowego rankingu. Gdyby udało im się urwać nam seta jak zrobiła to Estonia, byłaby to sensacja. Myśli Biało-Czerwonych są już dużo dalej – w rundzie pucharowej, do której formalnie zakwalifikowali się w poniedziałek. - Chcemy jak najszybciej kończyć mecze i to nam się udaje (w 80 minut z Czechami, w 76 z Holendrami – red.). Zachowaliśmy mnóstwo sił. W kolejnych spotkaniach może grać każdy, chociaż nie wiem jaki ma plan trener, co do wyjściowej szóstki - stwierdza Kubiak. - Czujemy się pewni siebie i mocni. A jeśli chodzi o mnie, widzę trochę rezerw w zagrywce i muszę nad tym popracować. Będzie coraz lepiej, trzeba tylko ustabilizować to, co jest.

Polska - Ukraina KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarzy w ME?

Mecz Polska - Ukraina w mistrzostwach Europy siatkarzy zostanie rozegrany w czwartek 18 września. Początek mecz Polska - Ukraina w siatkówkę o godzinie 20.00. Transmisje na żywo z ME na antenach TVP 1, TVP Sport, Super Polsat, Polsat Sport. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Polska - Ukraina.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Polish National Team - Class of 2019 😀 Post udostępniony przez Wilfredo León Venero (@wilfredo_leon_official)