Siatkarze kadry wrócili do Spały. Vital Heynen kompletnie ich zaskoczył [WIDEO]

2020-06-30 8:52 Marek Żochowski
Siatkówka, Spała, obóz, reprezentacja, siatkarze, Vital Heynen
Autor: PZPS Vital Heynen omawia plan obozu siatkarzy w Spale

Zgodnie z planem, siatkarze reprezentacji Polski rozpoczęli drugie tegoroczne zgrupowanie w Spale. W dwutygodniowych zajęciach biorą udział ci sami zawodnicy, których selekcjoner Vital Heynen powołał poprzednio. Znany z niekonwencjonalnych zachowań belgijski szkoleniowiec tym razem jednak wpadł na zaskakujący pomysł.

Kiedy pytaliśmy Heynena kilkanaście dni temu czy drugi obóz będzie się znacznie różnił od pierwszego, który zdominowały nietypowe aktywności, Belg odparł: – Jeszcze nie wiem jak to rozwiążemy. Kiedyś rozmawialiśmy w swoim gronie o tym, w czym każdy z nas jest najlepszy. Ja wtedy powiedziałem: uwielbiam pracę w chaosie. Dajcie mi chaos, a ja zawsze coś wymyślę. Może nie będziemy w takiej sytuacji na drugim zgrupowaniu, ale sytuacja jest nowa, wciąż inna niż zwykle. Na pewno sobie poradzę, poza tym porozmawiam z siatkarzami, jaka droga będzie najlepsza, może znowu ta luźniejsza? To dojrzała grupa, której daję dużą swobodę – podkreślał w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Okazało się, że to ostatnie zdanie jest kluczem do obecnego zgrupowania. Heynen ni mniej ni więcej, tylko postanowił... dać rządzić zawodnikom! Na poniedziałkowym zebraniu z siatkarzami trener kadry zaskoczył podopiecznych i dał im wolną rękę w wyborze zajęć. Po prostu sami mają zdecydować, co chcą robić w Spale.

Hit transferowy w PlusLidze. Dwukrotny mistrz świata Dawid Konarski zagra w Radomiu

– Zdecydowałem, że tym razem sami siatkarze zdecydują jak będzie wyglądał obóz. Mają wypełnić przygotowane karty swoimi pomysłami na formę aktywności. Do wyboru mają treningi indywidualne, zespołowe, siłownię, aktywności grupowe i indywidualne. Czekam na ich pomysły – mówi Heynen, cytowany przez portal pzps.pl.

Piotr Nowakowski zostaje w VERVIE Warszawa

Zawodnicy nie ukrywali zdziwienia, ale podjęli rękawicę. – Żartowaliśmy na początku, że damy sobie dużo wolnego, ale kiedy przyszło do planowania, to zrobiło się poważniej. Przed nami mecze sparingowe i sezon klubowy, więc zadbamy o dobre przygotowanie do jednego i drugiego – powiedział kapitan kadry Michał Kubiak.

Wraca siatkarz zwolniony z GKS w kuriozalnych okolicznościach

Siatkarze pozostaną w Spale do 11 lipca. 22 i 23 lipca rozegrają w Zielonej Górze mecze sparingowe z Niemcami. W planie są jeszcze dwa spotkania, najpewniej z Estonią i Finlandią, na razie jednak nie potwierdzone oficjalnie przez związek.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Siatkarze kadry wreszcie mogli się wyściskać

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze